Kemerovas iedzīvotāji netic amatpersonām un domā, ka bojāgājušo skaits ir lielāks

0 Komentāru
Kemerovas iedzīvotāji netic amatpersonām un domā, ka bojāgājušo skaits ir lielāks
Itar-Tass/LETA

Kemerovā, kur svētdien notikušajā lielveikala ugunsgrēkā gāja bojā vismaz 64 cilvēki, otrdien uz stihisku mītiņu pie apgabala administrācijas ēkas pulcējušies vairāki tūkstoši demonstrantu, vēsta aģentūra “Interfax”.

Mītiņotāji, kas neizklīst jau vairākas stundas, pieprasa tikšanos ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kurš otrdienas rītā ieradies traģēdijas vietā, kā arī Kemerovas apgabala administrācijas, tostarp gubernatora Amana Tuļejeva demisiju. Izskan arī aicinājumi atkāpties pašam Putinam.

Tomēr visaktuālākā mītiņotāju prasība šobrīd ir nosaukt patieso bojāgājušo skaitu. Saskaņā ar oficiālajiem datiem ugunsgrēkā gājuši bojā 64 cilvēki, no kuriem šobrīd ir atpazīti 25.

 

Vairāk nekā desmit cilvēki joprojām skaitās pazuduši bez vēsts. Tikmēr kopš pirmdienas vakara sociālajos tīklos izplatās valodas par simtiem bojāgājušo, un pilsētnieki ir pārliecināti, ka varasiestādes apzināti pazemina upuru skaitu.

Vietējie mediji ziņo, ka mītiņa norises vietā ieradušās seši autofurgoni ar policijas īpašo izdevumu vienības OMON kaujiniekiem, kā arī piecas ātrās palīdzības automašīnas.

Tikmēr Krievijas prezidents Putins stingras apsardzes pavadībā apmeklēja spontāni izveidoto piemiņas vietu, Kemerovas iedzīvotāji gan tobrīd šīs vietas tuvumā netika laisti.

0 Komentāru