Kemerovā nojauc lielveikalu, kur traģisks ugunsgrēks laupīja vairāku cilvēku dzīvības

Pievienot komentāru
Kemerovā nojauc lielveikalu, kur traģisks ugunsgrēks laupīja vairāku cilvēku dzīvības
Sputnik/LETA

Kemerovā sākušies tirdzniecības centra “Ziemas ķirši” nojaušanas darbi, vēsta portāls “Meduza.io”.

Šā gada 25. martā tirdzniecības centrā izcēlās traģisks ugunsgrēks, kurā bojā gāja 60 cilvēki, tostarp 40 bērni, vēsta portāls.

Lielveikala galvenais īpašnieks atpircis telpas no mazākuma akcionāriem, kuri iebilduši pret ēkas nojaukšanu. Īpašnieks pēcāk ziedojis telpas Kemerovas pilsētai.

Tirdzniecības centra vietā 1. septembrī plānots atklāt publisku skvēru.

Pēc Kemerovā notikušās traģēdijas, Krievijas Ārkārtas situāciju ministrija visā valstī izsludināja ugunsdrošības pārbaudes dažādos lielveikalos. Aprīļa vidū konstatēts, ka teju puse no pārbaudītajiem tirdzniecības centriem pārkāpj ugunsdrošības prasības.

Jau vēstīts, ka 25. martā tirdzniecības centrā Kemerovā noticis traģisks ugunsgrēks. Pēc notikušā Kemerovā daudzi šīs Krievijas pilsētas iedzīvotāji pulcējās uz spontānu protesta akciju. Viņi prasīja varas iestādēm atklāt patiesību par ugunsgrēka apstākļiem un patieso bojāgājušo skaitu.

Kemerovas lielveikala ugunsgrēkā Putins vainoja nolaidību. Viņš notikušo komentējis šādi: ”Kas šeit notiek? Nav taču karš vai negaidīta metāna noplūde raktuvēs. Cilvēki bija atnākuši atpūsties. Mēs runājam par demogrāfiju, bet zaudējam tik daudz cilvēku. Kādēļ? Kriminālas nevērības, nolaidības dēļ. Kā kaut kas tāds vispār varēja notikt?”