1 komentārs
Ķelnes iedzīvotāji ar bažām gaida pilsētas karnevālu; policija gatavo papildspēkus
Foto: AFP / LETA

Pēc masveida vardarbības pret sievietēm, kas tika piedzīvota Jaungada naktī, Vācijas pilsēta Ķelne nopietni gatavojas šonedēļ gaidāmajam ikgadējam karnevālam. Par drošību rūpēsies policijas papildspēki, arī aptaujātās sievietes plāno pievērst lielāku uzmanību savai drošībai karnevāla laikā.

Ķelnes amatpersonas paudušas apņēmību vēlreiz neuzkāpt uz tā paša grābekļa un nepieļaut Jaungada nakts vardarbības atkārtošanos tradicionālajā karnevālā, kad seno Vācijas pilsētu piecas dienas no vietas pieskandinās ielu parādes, koncerti un citi pasākumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No karnevāla sākuma šo ceturtdien līdz pat nākamās otrdienas rītam par karnevāla apmeklētāju drošību rūpēsies vairāk nekā 2 tūkstoši policistu – divas reizes vairāk nekā pērn. Ķelnes centra rajonos tiks ieviests papildu apgaismojums, bet centrālā stacija un tās apkārtne tiks nepārtraukti novērota ar videokamerām. Īpaši izveidotas vienības būs gatavas uzklausīt civiliedzīvotāju sūdzības – un reaģēt uz tām.

Foto: bēgļi dāvina ziedus sievietēm Ķelnē

Tomēr jaunais Ķelnes policijas šefs Jirgens Mass, kurš šajā amatā stājās pēc tam, kad Jaungada naktī piedzīvotās vardarbības un tās noklusēšanas mēģinājuma dēļ amatu bija spiests pamest viņa priekštecis, labi apzinās, ka 100% drošības nav. To apzinās arī Ķelnes ielās aptaujātās sievietes, kas devās iegādāties karnevāla tērpus un maskas.

“Man šķiet, ka es par to domāju vairāk nekā parasti. Tāpēc es plānoju apmeklēt pasākumus, kur jāpērk ieejas biļetes, kur visi nevar tikt iekšā. Man arī nepatīk pārāk īsas kleitas, jo es domāju, ka karnevāls – tā ir svinēšana un priecāšanās, nevis mēģinājums kādu dabūt gultā,” atzīst kāda Ķelnes iedzīvotāja.

“Es uz ielu karnevālu nevilkšu neko pārāk īsu, bet tas ir normāli karnevālos. Kad tiek lietots alkohols, karnevālos jābūt uzmanīgai,” norāda kāda cita pilsētniece.

Ķelnes varas iestādes informē, ka policijā saņemtas 945 sūdzības par Jaungada nakts notikumiem, kad simtiem vīriešu, pārsvarā migrantu izcelsmes, uzbruka sievietēm pie centrālās dzelzceļa stacijas. Sūdzības ir gan par seksuāla rakstura uzbrukumiem, gan zādzībām, gan izvarošanām. Tomēr ikgadējais karnevāls Ķelnē, kā arī netālajā Diseldorfā un Bonnā tradicionāli ir krietni vērienīgāks pasākums nekā Jaunā gada sagaidīšanas svinības. Tikai Diseldorfā vien ielu parāde sola pulcēt apmēram miljonu cilvēku.

TOP komentāri

  • Ksjs
    0 0 0

    Ksjs

    Nu jā... Šoreiz lietas noslepenos. Tagad būs uzdevuma augstumos. Neviens neko neuzzinās...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl