Kazahstānā izdodas nosēdināt pasažieru lidmašīnu bez šasijas

0 Komentāru
Kazahstānā izdodas nosēdināt pasažieru lidmašīnu bez šasijas
Foto: Flickr / Mary Ann Clarke SCott

Kazahstānas galvaspilsētas Astanas lidostā svētdien veikusi avārijas nolaišanos iekšzemes reisa pasažieru lidmašīna, kurai nebija izdevies izlaist priekšējo šasiju, taču neviens no aviolainerī esošajiem, vairāk kā 120 cilvēkiem nav cietis.

Aviokompānijas Bek Air reaktīvā lidmašīna Fokker ar 116 pasažieriem un pieciem apkalpes locekļiem bija ieradusies Astanā no Kizil-ordas.

Tā kā neizdevās izlaist šasiju, lidmašīna vispirms izlietoja tajā esošo degvielu, lai mazinātu risku, ka pēc saskaršanās ar zemi tā varētu aizdegties. Pēc nolaišanās bremzēšana bijusi tik spēcīga, ka bloķējušies aizmugurējās šasijas riteņi.

Cilvēki tika evakuēti, taču vēlāk viņiem tika atļauts atgriezties lidmašīnā,  lai paņemtu rokas bagāžu.  Lai evakuētu uz skrejceļa esošo avarējušo aviolaineri, Astanas lidostā vairākas stundas bija pārtraukta lidmašīnu ielidošana un izlidošana. Tagad Astanas lidostā reisi atsākušies. Kazahstānas amatpersonas sola lidmašīnas apkalpi izvirzīt apbalvojumam par meistarīgu rīcību, veicot avārijas nolaišanos.

0 Komentāru