Kaujinieki paziņo par Latvijas “spiega” notiesāšanu okupētajā Austrumukrainā

2 komentāri
Kaujinieki paziņo par Latvijas “spiega” notiesāšanu okupētajā Austrumukrainā
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Krievijas okupācijas iestādes Luhanskā, Ukrainas austrumos, “par spiegošanu” piespriedušas desmitarpus gadus cietumā kādam Latvijas pilsonim, atsaucoties uz Donbasa prokrievisko kaujinieku informāciju, ceturtdien vēsta Krievijas plašsaziņas līdzekļi, arī Kremļa medijs “RIA Novosti”.

“Valsts drošības ministrijas līdzstrādnieki, veicot operatīvās meklēšanas darbību kompleksu, atklājuši ārvalstu izlūkdienesta aģentu Latvijas pilsoni Valenti Veselovu. Noskaidrots, ka viņu 2004.gadā, ieinteresējot materiāli, savervējuši Latvijas Republikas specdienesti un piešķīruši segvārdu Elfs,” žurnālistiem pavēstīja Luhanskas reģiona kaujinieku struktūrās.

Kaujinieku izplatītajā informācijā “spiega” vārds minēts divās formās – gan kā “Valentis”, gan kā “Valentīns”.

2014.gadā viņš esot iesūtīts spiegošanai Ukrainas Luhanskas apgabala daļā, kuru tobrīd jau bija okupējusi Krievijas armija un tās atbalstītie bruņotie formējumi.

Veselovs vācis un nodevis tālāk informāciju par tā dēvēto tautas miliciju, kā arī par sociāli politisko situāciju reģionā un citus datus, ko “Latvijas izlūkdienests plānoja izmantot, lai kaitētu LTR drošībai”, norādīja okupantu struktūru pārstāvji, izmantojot pašu ieviestā reģiona nosaukuma abreviatūru.

“Atbilstoši Valsts drošības ministrijas izmeklēšanas nodaļas ierosinātās krimināllietas materiāliem LTR Augstākā tiesa piespriedusi Veselovam Valentim brīvības atņemšanu uz desmitarpus gadiem ar mantas konfiskāciju par kriminālkodeksa 336.pantā minētā nozieguma (“spiegošana”) pastrādāšanu,” teikts okupantu paziņojumā.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai  piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas  finanšu, aizsardzības, enerģētikas un citām nozarēm.

2 komentāri