Kaujinieki gatavo provokācijas, lai Putins Donbasā ievestu “miera uzturētājus”

0 Komentāru
Kaujinieki gatavo provokācijas, lai Putins Donbasā ievestu “miera uzturētājus”
(Foto: LETA)

Promaskaviskie kaujinieki varētu gatavot vērienīgas provokācijas Donbasā, lai dotu ieganstu Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam Ukrainas austrumos ievest karaspēku, ko Kremlis dēvētu par ”miera uzturētājiem”, paziņoja Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes preses pārstāvis Andrijs Lisenko.

“Situācija pretterorisma zonā saglabājas sarežģīta. Pastāv augsta iespējamība, ka Krievijas puse veiks vērienīgas provokācijas – terora aktus, apšaudes, bruņotus uzbrukumus un tamlīdzīgas lietas, lai tajos vainotu pretterorisma spēkus, kas tiktu izmantots par ieganstu tā saukto Krievijas Federācijas Bruņoto spēku miera uzturētāju vienību ievešanai,” sacīja Lisenko.

Aizvadītajās diennaktīs daudzviet Doņeckas un Luhanskas apgabalos novērota ienaidnieka karaspēka un tehnikas pārvietošana, norādīja Lisenko.

Doņeckā naktī uz svētdienu notikušas intensīvas artilērijas apšaudes.

Pastāv bažas, ka pēc kaujinieku sarīkotajām “vēlēšanām” sagrābtajās teritorijās Ukrainas austrumos varētu atsākties kaujas. Ukrainas valdības nekontrolētajās teritorijās pēdējās dienās iebraukušas vairākas automašīnu kolonas ar papildspēkiem un bruņojumu no Krievijas.

Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO) sestdien pauda bažas par bruņutehnikas ievešanu prokrievisko teroristu kontrolētajās teritorijās Ukrainas austrumos.

EDSO novērotāji teroristu kontrolētajā Doņeckā un tuvējā Makijivkā redzējuši konvojus ar tankiem, lielgabaliem un kravas automašīnas ar ieročiem un tehniku.

Pie Makijivkas redzētas “vairāk nekā 40 kravas automašīnas un tanki. No tiem 19 bija Kamaz tipa kravas automašīnas bez atšķirības zīmēm un numuriem, kas katra vilka 122 milimetru haubici un kurā atradās personāls tumši zaļās formās bez atšķirības zīmēm. Konvojā bija arī 15 automašīnas Kraz personāla pārvadāšanai,” teikts EDSO paziņojumā.

Konvojā ietilpa arī sešas degvielas cisternas un bruņumašīna, teikts paziņojumā.

Pie Doņeckas EDSO novērotāji redzējuši kolonu ar deviņiem tankiem – četriem T72 un pieciem T64 .

Ukraina sestdien ziņoja par Krievijas tanku un smagās bruņutehnikas iebraukšanu Ukrainas austrumos.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko telefonsarunā ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli paziņojis, ka šis konvojs ir brutāls starptautisko tiesību pārkāpums, kas apgrūtina miermīlīgu konflikta noregulējumu.

Krievija šomēnes jau nosūtīja divus “humānās palīdzības” konvojus uz Ukrainu. Saskaņā ar Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) sniegto informāciju Ukrainas muitas darbiniekiem nebija izdevības pārbaudīt nevienu no tiem.

Konflikts Ukrainā aizsākās februārī, kad Krievija okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarei.

0 Komentāru