Katru gadu Latvijā pieaug to māmiņu skaits, kuras savus bērnus izvēlas laist pasaulē mājās

Komentāri

Katru gadu Latvijā pieaug to māmiņu skaits, kuras savus bērnus izvēlas laist pasaulē mājās. Ļoti populāras šobrīd ir arī ģimenes dzemdības un daudzi topošie vecāki šajā procesā palīgos pieaicina arī dūlas.

Rīgas Dzemdību namā šā gada 11 mēnešos piedzimuši 6 500 mazuļu, tikpat daudz šādā pašā periodā piedzima arī pērn. Sava vīzija par bērna nākšanu pasaulē  ir gandrīz katrai grūtniecei, kura atbrauc, stāsta Dzemdību centra vecākā vecmāte Kristīne Embure-Zapoļska, taču pēdējā laikā arvien biežāk tiek sastaptas topošās māmiņas, kurām rožainas vīzijas sabrūk, neizturot realitāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Dzemdību namā topošajām māmiņām aptuveni  mēnesi pirms priecīgā notikuma iesaka aprunāties ar aprūpes speciālistiem, ja pat līgumu nav plānots slēgt, lai saprastu, ka pašas vīzija var stipri atšķirties no tā, ko nāksies piedzīvot stacionārā, kur ir plānots sagaidīt savu bērniņu. Pavisam cits stāsts ir sievietēm, kuras plāno dzemdēt mājās.

Mājdzemdību vecmāte un ārste Dina Ceple ne vienu vien reizi rāda topošiem vecākiem, kā mazais dzims. Īpaši to svarīgi zināt, ja ir pieņemts lēmums mazuli laist pasaulē mājās. Šīs māmiņas parasti ļoti labi tam sagatavojas, jo atbildība ir visai nopietna.

Turklāt mājdzemdības arvien biežāk izvēlas māmiņas, kurām pasaulē nāk pirmais bērniņš. Tādu ir gandrīz 50% no kopējā mājdzemdību skaita. Katru gadu topošo māmiņu skaits, kuras izvēlas sagaidīt savu atvasi mājās, palielinās par 7%. Šogad prognozēts, ka šādi mūsu valstī laist pasauli bērniņu izvēlēsies 370 sievietes.

Pērn šis skaitlis bija par 20 mazāks.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl