Katru gadu Latvijā pieaug to māmiņu skaits, kuras savus bērnus izvēlas laist pasaulē mājās

Komentāri

Katru gadu Latvijā pieaug to māmiņu skaits, kuras savus bērnus izvēlas laist pasaulē mājās. Ļoti populāras šobrīd ir arī ģimenes dzemdības un daudzi topošie vecāki šajā procesā palīgos pieaicina arī dūlas.

Rīgas Dzemdību namā šā gada 11 mēnešos piedzimuši 6 500 mazuļu, tikpat daudz šādā pašā periodā piedzima arī pērn. Sava vīzija par bērna nākšanu pasaulē  ir gandrīz katrai grūtniecei, kura atbrauc, stāsta Dzemdību centra vecākā vecmāte Kristīne Embure-Zapoļska, taču pēdējā laikā arvien biežāk tiek sastaptas topošās māmiņas, kurām rožainas vīzijas sabrūk, neizturot realitāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Dzemdību namā topošajām māmiņām aptuveni  mēnesi pirms priecīgā notikuma iesaka aprunāties ar aprūpes speciālistiem, ja pat līgumu nav plānots slēgt, lai saprastu, ka pašas vīzija var stipri atšķirties no tā, ko nāksies piedzīvot stacionārā, kur ir plānots sagaidīt savu bērniņu. Pavisam cits stāsts ir sievietēm, kuras plāno dzemdēt mājās.

Mājdzemdību vecmāte un ārste Dina Ceple ne vienu vien reizi rāda topošiem vecākiem, kā mazais dzims. Īpaši to svarīgi zināt, ja ir pieņemts lēmums mazuli laist pasaulē mājās. Šīs māmiņas parasti ļoti labi tam sagatavojas, jo atbildība ir visai nopietna.

Turklāt mājdzemdības arvien biežāk izvēlas māmiņas, kurām pasaulē nāk pirmais bērniņš. Tādu ir gandrīz 50% no kopējā mājdzemdību skaita. Katru gadu topošo māmiņu skaits, kuras izvēlas sagaidīt savu atvasi mājās, palielinās par 7%. Šogad prognozēts, ka šādi mūsu valstī laist pasauli bērniņu izvēlēsies 370 sievietes.

Pērn šis skaitlis bija par 20 mazāks.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl