Katrā vēstniecībā pasaulē, vismaz teorētiski, darbojas spiegi, pauž britu profesors

0 Komentāru
Katrā vēstniecībā pasaulē, vismaz teorētiski, darbojas spiegi, pauž britu profesors
Foto: Reuters / Scanpix

Bet šajā nedēļā notikumu epicentrā ir Krievijas diplomātu un spiegu izraidīšanas no vairākām pasaules valstīm.

Visai komiski uz lielā diplomātiskās nopietnības fona izteikusies Jaunzēlandes premjere Jacinda Ārdena, norādot, ka viņas valsts arī izraidītu spiegus, ja tādi vispār būtu apzināti – pagaidām, cik zināms, Jaunzēlandē tādu nav.

Tas arī raisījis daudzos cilvēkos jautājumus, kā tad vispār valstis nosaka, kuri diplomāti darbojas vairāk kā spiegi un kādēļ šādas personas neizraida jau uzreiz. Un pats svarīgākais – vai šeit runa ir par spiegiem, piemēram kā Džeimss Bonds – ar dārgām mašīnām, helikopteriem un sakratītiem kokteiļiem.

Kā, atsaucoties uz Bakingemas Universitātes Drošības un izlūkošanas pētījumu centra profesoru Entoniju Glīsu, vēsta BBC, katrā vēstniecībā pasaulē, vismaz teorētiski, darbojas spiegi. “Katrai vēstniecībai pasaulē ir spiegi,” viņš apliecina. Un tā kā spiego visas valstis bez izņēmumiem, un kopā, pasaulē ir nerakstīta vienošanās un sapratne par to.

Atšķirība ir tajā, ka ne visiem padomā ir ļauni nodomi, tomēr, ja pastrādāts kas tāds, kā Lielbritānijas Solsberi pilsētas gadījumā, tad seko izraidīšanas.

0 Komentāru