Kataras kaimiņvalstis izvirza tai 13 prasības, kas jāizpilda desmit dienu laikā

0 Komentāru
Kataras kaimiņvalstis izvirza tai 13 prasības, kas jāizpilda desmit dienu laikā
Foto: AFP / LETA

Blokādi īstenojošās kaimiņvalstis Katarai izteikušas 13 prasības, kuras tai jāizpilda desmit dienu laikā, ja valsts vēlas atjaunot diplomātiskās un transporta saites. Pretējā gadījumā, pēdējā laika lielākā Persijas līča valstu krīze turpināsies.

Valstu prasības gan tiek uzskatītas par visai ne-izpildāmām, pat neņemot vērā īso izpildes laika periodu. Arābu valstis ar Saūda Arābiju priekšgalā, pieprasa Katarai, piemēram, slēgt valstij piederošo, ievērojamo ”Al Jazeera” mediju, maksāt vēl nenosauktu kompensāciju, izbeigt militāro sadarbību ar Turciju, izbeigt saites ar Irānu un teroristu grupējumiem ”Hezbollah”, ”Al Qaeda” un ”Islāma valsts”.

Tāpat blokādi īstenojošās valstis pieprasa, lai Katara atsakās no kaimiņvalstu pilsoņu naturalizēšanas un izraida no savas teritorijas šo valstu piederīgos. Uzstādīti vēl citi noteikumi, pieprasot Katarai izbeigt terorisma finansēšanu. Tieši šīs apsūdzības dēļ, Saūda Arābija, Ēģipte, Apvienotie Arābu Emirāti un Bahreina mēneša sākumā pārtrauca attiecības ar bagāto naftas eksportētāju.

0 Komentāru