Komentāri
Katalonijas reģiona premjeram jāstājas tiesas priekšā balsojuma par atdalīšanos no Spānijas dēļ
Foto: AFP / LETA

Spānijas Katalonijas reģiona premjerministrs Artūrs Mass stājies tiesas priekšā saistībā ar apsūdzībām par likuma pārkāpšanu, pērn sarīkojot simbolisku balsojumu par reģiona neatkarību no Spānijas.

Mass pagājušajā gadā bija iecerējis rīkot referendumu par Katalonijas neatkarību, taču kad Spānijas tiesa to aizliedza – tika sarīkota neoficiāla tautas nobalsošana. Premjeram, ierodoties tiesas namā, viņu sagaidīja vairāki tūkstoši atbalstītāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Masa atbalstītāji lietu uzskata par politiski motivētu un apsūdz Spānijas varasiestādes, ka tās cenšas izjaukt viņa plānus par Katalonijas atdalīšanos no Spānijas.

“Viņš riskēja ar visu. Uzlika uz galda visas kārtis. Tādēļ esam šeit. Mēs gribam, lai  viņš kļūtu par nākamo Katalonijas prezidentu,” domā Barselonas iedzīvotāja Nurija Orsa. Premjers tiesā paziņoja, ka pilnībā ir atbildīgs par šo balsojumu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl