Katalonijas premjeram draud ar cietumu

2 komentāri
Katalonijas premjeram draud ar cietumu
Foto: AP / Reuters / LETA

Nokaitēta gaisotne saglabājas Katalonijas reģionā Spānijā, kur gan Madrides, gan vietvaras amatpersonas gaida 1. oktobri – neatkarības referenduma dienu. Reģionālajam premjerministram piedraudēts ar arestu.

Spānijas tiesa vairākiem politiķiem, kuri atbalsta referendumu, jau piespriedusi lielus naudas sodus. Taču Spānijas ģenerālprokurors pirmo reizi publiski izteicis iespēju ieslodzīt Katalonijas premjeru Karlesu Pudždemonu cietumā.

Viņu var tiesāt par nepakļaušanos tiesas pavēlēm, kā arī par valsts naudas izšķērdēšanu referenduma vajadzībām. Reģionā jau norīkoti papildu 5000 policistu un notikušas vairākas kratīšanas gan reģionālajās ministrijās Barselonā, gan 30 tautas nobalsošanu atbalstošās pašvaldībās. Pēc jaunāko aptauju datiem, vairāk nekā 70% katalāņu vēlētos, lai referendums notiek neatkarīgi no viņu nostājas par Katalonijas neatkarību.

TOP komentāri

 • s
  0 0 0

  s

  Pastudēju Spanijas vēsturi un ekonomiku nedaudz-Katalonija no laika gala bijusi ekonomiski attistītaka, bagātāka teritorija, kas ienesusi lielāko artavu Spānijas ekonomikā kopumā.Tur ir gan objektīvi, gan subjektīvi iemesli.Skaidrs, kādēļ Spānijas valdība tik loti cīnās PAR nepaklausīgo palikšanu.Nav vienīgā, kas, var teikt, dzīvo uz provinču rēķina.
 • bauris
  0 0 0

  bauris

  Mīļā redakcija ,par aizliegumu atspoguļot Kataloniešu brīvības vēlmes ,neko neziniet!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl