Katalonijas neatkarības jautājumā straujš pagrieziens varētu notikt piektdien

1 komentārs
Katalonijas neatkarības jautājumā straujš pagrieziens varētu notikt piektdien
REUTERS/LETA

Jauna kulminācija Katalonijas krīzei varētu pienākt jau piektdien, 27. oktobrī, kad Spānijas nacionālajam parlamentam jābalso par reģiona autonomijas iesaldēšanu.

Katalonijas reģionālās valdības vadītājs Karless Pudždemons ceturtdien teica videouzrunu tautai. No viņa tika gaidīta izšķiroša rīcība – vai nu atkārtota neatkarības pasludināšana, vai arī parlamenta atlaišana un jaunu reģionālo vēlēšanu izsludināšana. Beigu beigās nenotika ne viens, ne otrs. Vispirms runa tika vairākkārt atlikta, bet tad Pudždemons paziņoja, ka vēlēšanu nebūs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ārkārtas vēlēšanas tika uzskatītas par vienu no iespējamajiem risinājumiem strupceļam, kurā Katalonija nonāca pēc 1. oktobra neatkarības referenduma. 92% tā dalībnieku atbalstīja neatkarību, bet citādi domājošie balsojumu boikotēja un Spānijas valdība tautas nobalsošanu neatzina.

Saskaņā ar sabiedriskās domas aptaujām reālais neatkarības atbalstītāju un Spānijas vienotības aizstāvju sadalījums Katalonijā ir gandrīz vienāds. Tādēļ “pret” vēlēšanām kategoriski iebilst radikālākie neatkarības aizstāvji.

Tagad bumba ir Spānijas nacionālā parlamenta pusē – tas piektdien lems par Katalonijas autonomijas apturēšanu, pārņemot savā varā dumpīgā reģiona finanses un policiju. Jāatgādina, ka Pudždemons Katalonijas neatkarību izsludināja jau oktobra sākumā, tomēr uzreiz iesaldēja tās ieviešanu, lai sāktu sarunas ar oficiālo Madridi. Tā savukārt sarunās neiesaistās, jo separātistus uzskata par noziedzniekiem.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl