Katalonijas neatkarības jautājumā straujš pagrieziens varētu notikt piektdien

1 komentārs
Katalonijas neatkarības jautājumā straujš pagrieziens varētu notikt piektdien
REUTERS/LETA

Jauna kulminācija Katalonijas krīzei varētu pienākt jau piektdien, 27. oktobrī, kad Spānijas nacionālajam parlamentam jābalso par reģiona autonomijas iesaldēšanu.

Katalonijas reģionālās valdības vadītājs Karless Pudždemons ceturtdien teica videouzrunu tautai. No viņa tika gaidīta izšķiroša rīcība – vai nu atkārtota neatkarības pasludināšana, vai arī parlamenta atlaišana un jaunu reģionālo vēlēšanu izsludināšana. Beigu beigās nenotika ne viens, ne otrs. Vispirms runa tika vairākkārt atlikta, bet tad Pudždemons paziņoja, ka vēlēšanu nebūs.

Ārkārtas vēlēšanas tika uzskatītas par vienu no iespējamajiem risinājumiem strupceļam, kurā Katalonija nonāca pēc 1. oktobra neatkarības referenduma. 92% tā dalībnieku atbalstīja neatkarību, bet citādi domājošie balsojumu boikotēja un Spānijas valdība tautas nobalsošanu neatzina.

Saskaņā ar sabiedriskās domas aptaujām reālais neatkarības atbalstītāju un Spānijas vienotības aizstāvju sadalījums Katalonijā ir gandrīz vienāds. Tādēļ “pret” vēlēšanām kategoriski iebilst radikālākie neatkarības aizstāvji.

Tagad bumba ir Spānijas nacionālā parlamenta pusē – tas piektdien lems par Katalonijas autonomijas apturēšanu, pārņemot savā varā dumpīgā reģiona finanses un policiju. Jāatgādina, ka Pudždemons Katalonijas neatkarību izsludināja jau oktobra sākumā, tomēr uzreiz iesaldēja tās ieviešanu, lai sāktu sarunas ar oficiālo Madridi. Tā savukārt sarunās neiesaistās, jo separātistus uzskata par noziedzniekiem.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl