Katalonijas līderis Pudždemons Beļģijā politisko patvērumu neprasīs

Komentāri

Pretēji iepriekšējās dienās izskanējušajām baumām, Katalonijas līderis Karless Pudždemons Beļģijā politisko patvērumu neprasīs.

Tā viņš pats otrdien, 31. oktobrī, izteicās preses konferencē Briselē. Pudždemons gan pagaidām Spānijā neatgriežas, bažījoties par to, ka varētu tikt apcietināts.

Taču vienlaikus situācija tagad uz kādu laiku varētu arī nedaudz normalizēties, jo arī Katalonijas neatkarību atbalstošie politiskie spēki piekrituši piedalīties Spānijas valdības izsludinātajās ārkārtas reģionālajās vēlēšanās.

Runas par Katalonijas līdera Karlesa Pudždemona atrašanos Briselē izskanēja jau pirmdien, un tās pavadīja spekulācijas, ka politiķis grasoties lūgt politisko patvērumu, ņemot vērā, ka Spānijā pret Katalonijas amatpersonām izvirzītas kriminālapsūdzības par tautas musināšanu uz dumpi un līdzekļu izšķērdēšanu. Otrdien Pudždemons baumas noraidīja.

Savā uzrunā Pudždemons aicināja starptautisko sabiedrību iesaistīties uzmilzušajā konfliktā, savukārt saviem tautiešiem ieteica gatavoties garam un sarežģītam ceļam pretim neatkarībai. Vienlaikus viņš nenoliedza, ka neatkarības centieni būs jāpiebremzē.

Tikmēr Spānijas Konstitucionālā tiesa apturējusi Katalonijas neatkarības deklarāciju, taču Spānijas valdības puse atzinīgi novērtējusi neatkarību atbalstošo partiju apņemšanos kandidēt gaidāmajās pirmstermiņa reģionālajās vēlēšanās.

Pašā Katalonijā joprojām turpinās gan Spānijas vienotībai, gan neatkarībai veltīti mītiņi. Lai arī līdz šim neviena valsts nav apliecinājusi gatavību atzīt neatkarīgu Kataloniju, Argentīnā arī notikušas demonstrācijas, atbalstot katalāņu centienus.

Lasi vēl