Katalonijas līderis Pudždemons Beļģijā politisko patvērumu neprasīs

Komentāri

Pretēji iepriekšējās dienās izskanējušajām baumām, Katalonijas līderis Karless Pudždemons Beļģijā politisko patvērumu neprasīs.

Tā viņš pats otrdien, 31. oktobrī, izteicās preses konferencē Briselē. Pudždemons gan pagaidām Spānijā neatgriežas, bažījoties par to, ka varētu tikt apcietināts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču vienlaikus situācija tagad uz kādu laiku varētu arī nedaudz normalizēties, jo arī Katalonijas neatkarību atbalstošie politiskie spēki piekrituši piedalīties Spānijas valdības izsludinātajās ārkārtas reģionālajās vēlēšanās.

Runas par Katalonijas līdera Karlesa Pudždemona atrašanos Briselē izskanēja jau pirmdien, un tās pavadīja spekulācijas, ka politiķis grasoties lūgt politisko patvērumu, ņemot vērā, ka Spānijā pret Katalonijas amatpersonām izvirzītas kriminālapsūdzības par tautas musināšanu uz dumpi un līdzekļu izšķērdēšanu. Otrdien Pudždemons baumas noraidīja.

Savā uzrunā Pudždemons aicināja starptautisko sabiedrību iesaistīties uzmilzušajā konfliktā, savukārt saviem tautiešiem ieteica gatavoties garam un sarežģītam ceļam pretim neatkarībai. Vienlaikus viņš nenoliedza, ka neatkarības centieni būs jāpiebremzē.

Tikmēr Spānijas Konstitucionālā tiesa apturējusi Katalonijas neatkarības deklarāciju, taču Spānijas valdības puse atzinīgi novērtējusi neatkarību atbalstošo partiju apņemšanos kandidēt gaidāmajās pirmstermiņa reģionālajās vēlēšanās.

Pašā Katalonijā joprojām turpinās gan Spānijas vienotībai, gan neatkarībai veltīti mītiņi. Lai arī līdz šim neviena valsts nav apliecinājusi gatavību atzīt neatkarīgu Kataloniju, Argentīnā arī notikušas demonstrācijas, atbalstot katalāņu centienus.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl