Katalonijas iedzīvotāji nobalso par atdalīšanos no Spānijas

Komentāri
Katalonijas iedzīvotāji nobalso par atdalīšanos no Spānijas
AFP/LETA

Šī ir vēsturiska diena Katalonijā – svētdien notikušajā, pretrunīgi vērtētajā referendumā iedzīvotāji nobalsojuši par reģiona neatkarību.

Referenduma pirmie rezultāti Katalonijā sagaidīti ar lielām svinībām. Referendumā piedalījušies vairāk nekā divi miljoni cilvēku no kopumā 5,3 miljoniem balsstiesīgo.

Pirmie provizoriskie rezultāti liecina, ka par Katalonijas atdalīšanos no Spānijas nobalsojuši 90 procenti, bet pret bijuši vien astoņi procenti.

Katalonijas amatpersonas ziņo, ka rezultāti “tuvākajās dienās” tiks iesniegti Katalonijas parlamentam, “lai tas varētu īstenot” referenduma likumu, kas paredz neatkarības pasludināšanu.

KARLESS PUDŽDEMONS
Katalonijas valdības vadītājs

Šajā ciešanu dienā Katalonijas pilsoņi ir nopelnījuši tiesības veidot neatkarīgu valsti. Mana valdība tuvāko dienu laikā nosūtīs referenduma rezultātus parlamentam. Mēs esam nosūtījuši vēstījumu pasaulei, ka mums ir tiesības izlemt savu nākotni, būt brīviem un dzīvot mierā.

Tikmēr Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs paziņoja, ka neatkarības referendums Katalonijā nav noticis un atdalīšanās no Spānijas netiks pieļauta.

Lasi vēl