Katalonijas iedzīvotāji nobalso par atdalīšanos no Spānijas

Komentāri
Katalonijas iedzīvotāji nobalso par atdalīšanos no Spānijas
AFP/LETA

Šī ir vēsturiska diena Katalonijā – svētdien notikušajā, pretrunīgi vērtētajā referendumā iedzīvotāji nobalsojuši par reģiona neatkarību.

Referenduma pirmie rezultāti Katalonijā sagaidīti ar lielām svinībām. Referendumā piedalījušies vairāk nekā divi miljoni cilvēku no kopumā 5,3 miljoniem balsstiesīgo.

Pirmie provizoriskie rezultāti liecina, ka par Katalonijas atdalīšanos no Spānijas nobalsojuši 90 procenti, bet pret bijuši vien astoņi procenti.

Katalonijas amatpersonas ziņo, ka rezultāti “tuvākajās dienās” tiks iesniegti Katalonijas parlamentam, “lai tas varētu īstenot” referenduma likumu, kas paredz neatkarības pasludināšanu.

KARLESS PUDŽDEMONS
Katalonijas valdības vadītājs

Šajā ciešanu dienā Katalonijas pilsoņi ir nopelnījuši tiesības veidot neatkarīgu valsti. Mana valdība tuvāko dienu laikā nosūtīs referenduma rezultātus parlamentam. Mēs esam nosūtījuši vēstījumu pasaulei, ka mums ir tiesības izlemt savu nākotni, būt brīviem un dzīvot mierā.

Tikmēr Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs paziņoja, ka neatkarības referendums Katalonijā nav noticis un atdalīšanās no Spānijas netiks pieļauta.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl