Katalonijā uz mītiņiem pulcējas neatkarības pretinieki

Komentāri

Joprojām nav skaidrs, kad Katalonijas parlaments sanāks kopā uz sēdi un lems par tālāko rīcību. No pirmdienas, 9. oktobra, sēde nu pārcelta uz otrdienu. Tikmēr šo laiku izmanto atdalīšanās pretinieki un mobilizē spēkus, lai pārliecinātu Kataloniju apdomāties.

Svētdien Barselonā notiks vērienīga demonstrācija par valsts nedalāmību.

Pirms nedēļas savu viedokli izteica neatkarības atbalstītāji, tagad kārta izteikties pretējai frontei. Barselona gatavojas vērienīgai Spānijas nedalāmībai veltītai demonstrācijai.

Taču vēl pirms tās, tūkstošiem cilvēku tērpušies baltā sestdien, 7. oktobrī, sapulcējās uz miermīlīgu demonstrāciju, aicinot abas puses rast iespēju satikties pie sarunu galda un atrisināt uzbriedušo konfliktu. Turot rokās plakātus ar uzrakstiem “Spānija ir labāka par tās līderiem” un “Aprunāsimies”, mudināja izvēlēties mieru un sapratni, nevis agresiju un strīdus.

Savukārt svētdien Katalonijas galvaspilsētā sabrauks demonstranti no dažādām Spānijas pilsētām un mēģinās pārliecināt reģiona politiķus, ka vienotā valstī visiem būs labāk.

Manifestāciju rīko Katalāņu civilā biedrība un par saviem plāniem tā pastāstīja preses konferencē.

 

Manifestācijas rīkotāji lepojas, ka protestā piedalīsies arī tādas prominentas personas kā Nobela prēmijas ieguvējs, literāts Mario Vargass Ljosa, režisore Izabella Koišeta Kastiljos un citi.

Saskaņā ar galīgajiem balsu skaitīšanas rezultātiem svētdien, 1. oktobrī, notikušajā neatkarības referendumā atdalīšanos no Spānijas atbalstījuši 90% balsotāju. Tajā pašā laikā referendumā piedalījušies tikai 43% no aptuveni 5,3 miljoniem balsstiesīgo.

Taču TV3 Ziņas, apvaicājot vairākus Barselonas iedzīvotājus, sastapa tikai vienu, kurš iestājās pret Katalonijas neatkarību.

 

Jau tagad vairāki uzņēmumi, tostarp bankas, paziņojuši, ka pārcels savas galvenās mītnes uz citām Spānijas vietām, kamēr nenoteiktība tiks izkliedēta.

Katalonijas parlamentā ir četri opozīcijas spēki, kas iebilst pret atdalīšanos. Viens no tiem Sociālistu partija, kas iesniedza pieteikumu Spānijas konstitucionālajā tiesā aizliegt pirmdien gaidāmo parlamenta sēdi, ko tiesa arī izdarīja.

Savukārt Spānijas valdība aicinājusi Kataloniju sarīkot pirmstermiņa reģionālās vēlēšanas. Tikmēr premjerministrs Karls Pudždemons saticies ar jaunizveidoto Neatkarīgo Mediācijas komisiju, kuras sastāvā ir katalāņu juristi, akadēmiķi un pilsoniskās sabiedrības pārstāvji, ieskaitot pat no futbola kluba “Barselona”.

Lasi vēl