Komentāri

Pasaules uzmanība šobrīd pievērsta Katalonijai. Šā dumpīgā Spānijas reģiona līderis otrdien, 10. oktobrī, plkst. 19.00 pēc Latvijas laika sāk uzrunu parlamentam, kurā jātop skaidram, – ko iecerēts darīt tālāk.

Tiek gaidīta Katalonijas neatkarības deklarācija – par spīti Spānijas valdības draudiem neatkarības pasludināšanas gadījumā momentāni apturēt reģionālās valdības pilnvaras. Nesteigties ar radikāliem lēmumiem katalāņus aicinājusi arī Brisele un Eiropas Savienības lielvaras.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pāris stundas pirms vēsturiskās uzrunas, pēc kuras, iespējams, pilnībā mainīsies kā Katalonijas, tā Spānijas nākotne, reģiona premjerministrs Karls Pudždemons sasauca kopā savu Ministru kabinetu. Lai gan politiķis nav atklājis, ko sacīs parlamentam, sagaidāms, ka viņš izsludinās neatkarības deklarāciju, kā bija iepriekš solījis.

Iedzīvotāju vidū gan nevalda pilnība vienprātība. Lai gan 1. oktobra referendumā vairākums nobalsoja par atdalīšanos no Spānijas, ar skaļiem protestiem aizvadītajās dienās ielās izgāja Spānijas vienotības atbalstītāji, un arī Barselonas mērs ir aicinājis nesteigties ar neatkarības izsludināšanu.

Tikmēr Spānijas valdība vēlreiz aicinājusi Pudždemonu atturēties no neatgriezeniskas rīcības, – centrālā valdība brīdina par nopietnām ekonomiskām sekām.

Eiropas Savienības (ES) lielvaras – Vācija un Francija – atkārtoti paudušas atbalstu Spānijas vienotībai. Arī Brisele nav izrādījusi nekādu ieinteresētību Katalonijas neatkarībā, lai gan Pudždemons aicinājis ES uzņemties vidutāja lomu Madrides un Barselonas konfliktā. Vienīgi skoti aicinājuši respektēt referenduma rezultātus.

Jau vēstīts, ka otrdien, 10. oktobrī, policija otrdien bloķējusi iedzīvotāju piekļuvi Barselonas parkam, kurā atrodas Katalonijas parlaments. 

NOSAKI SAVU PEDANTISMA LĪMENI!

NOSAKI SAVU PEDANTISMA LĪMENI! 51

Tests – nosaki savu pedantisma līmeni! Iespējams, tu jau sen kaitini savus draugus un tuvākos! Pārspīlēta kārtībmīle vai Miss bardaks, to vari noskaidrot šeit.

Lasi vēl