Komentāri
Katalonijas parlaments apsver iespēju rīkot sēdi, kurā, iespējams, vienpusēji pasludinās reģiona neatkarību
REUTERS/LETA

Par spīti Konstitucionālās tiesas liegumam, Katalonijas parlaments apsver iespēju tomēr rīkot pirmdien, 9. oktobrī, plānoto sēdi, kurā bija paredzēts analizēt neatkarības referenduma rezultātus un, iespējams, vienpusēji pasludināt reģiona neatkarību, tā paziņojusi parlamenta spīkere.

Karme Forkadelja paziņojusi, ka Spānijas Konstitucionālās tiesas ceturtdien, 5. oktobrī, pieņemtais lēmums ir izpausmes brīvības ierobežojums un tas uzkrītoši norāda, kā tiesas tiek izmantotas politisku problēmu risināšanai. Viņa arī uzsvērusi, ka Spānijas valdība pati jūtas bezspēcīga, tādēļ nākas izmantot citus resursus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja neatkarība tiks pasludināta vienpusēji, Spānijas valsts nonāks bezprecedenta konstitucionālajā krīzē. Spānijas amatpersonas jau brīdinājušas, ka tas būs sāpīgi jūtams visā valstī, bet it īpaši, – pašā Katalonijā.

Jau vēstīts, ka turpinās vārdu pārmaiņa starp Barselonu un Madridi – katalāņi pieprasa sapratni un dialogu, bet oficiālā valdība nepiekrīt sarunām, kamēr Katalonijas politiķi neatkāpsies no savām iecerēm. 

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl