Komentāri
Katalonijas parlaments apsver iespēju rīkot sēdi, kurā, iespējams, vienpusēji pasludinās reģiona neatkarību
REUTERS/LETA

Par spīti Konstitucionālās tiesas liegumam, Katalonijas parlaments apsver iespēju tomēr rīkot pirmdien, 9. oktobrī, plānoto sēdi, kurā bija paredzēts analizēt neatkarības referenduma rezultātus un, iespējams, vienpusēji pasludināt reģiona neatkarību, tā paziņojusi parlamenta spīkere.

Karme Forkadelja paziņojusi, ka Spānijas Konstitucionālās tiesas ceturtdien, 5. oktobrī, pieņemtais lēmums ir izpausmes brīvības ierobežojums un tas uzkrītoši norāda, kā tiesas tiek izmantotas politisku problēmu risināšanai. Viņa arī uzsvērusi, ka Spānijas valdība pati jūtas bezspēcīga, tādēļ nākas izmantot citus resursus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja neatkarība tiks pasludināta vienpusēji, Spānijas valsts nonāks bezprecedenta konstitucionālajā krīzē. Spānijas amatpersonas jau brīdinājušas, ka tas būs sāpīgi jūtams visā valstī, bet it īpaši, – pašā Katalonijā.

Jau vēstīts, ka turpinās vārdu pārmaiņa starp Barselonu un Madridi – katalāņi pieprasa sapratni un dialogu, bet oficiālā valdība nepiekrīt sarunām, kamēr Katalonijas politiķi neatkāpsies no savām iecerēm. 

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl