Katalāņi joprojām lolo sapni par atdalīšanos no Spānijas

Komentāri

Spānijas autonomais Katalonijas apgabals šodien svin savu Nacionālo dienu, vienlaikus uzturot dzīvus pēdējos gados tik intensīvos pūliņus izcīnīt neatkarību no pārējās Spānijas. Tam pretojas Madride, sakot, ka tas ir visu spāņu, nevis tikai katalāņu ziņā – lemt, kādai pasaules kartē jāizskatās Spānijai.

11. septembris Katalonijā ir diena, kad tiek pieminēta 1714. gada sakāve, kad katalāņu armija piekāpās burboņiem. Tam par godu autonomā reģiona līderis Artūrs Mass, kā ik gadu, nolika ziedus un piedalījās piemiņas brīdī, bet iedzīvotājos tas mudināja dumpinieka garu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šodienu Mass arī izvēlējās kā vispiemērotāko, lai startētu ar savu priekšvēlēšanu kampaņu. 27. septembrī gaidāmas reģionālās vēlēšanas, un, ja tajās uzvarēs neatkarības atbalstītāji, Katalonijas parlaments lems par neatkarības pasludināšanu.

Madride likusi visus iespējamos šķēršļus Katalonijas centieniem, neļaujot tur rīkot referendumu līdzīgi, kā tas notika Skotijā. Spānijas pozīcija ir nemainīga – par kāda reģiona atdalīšanos jālemj visai valstij un tās iedzīvotājiem.

Par spīti tam, Spānijas ziemeļaustrumu reģions šodien gatavojas nu jau par ikgadējo tradīciju kļuvušajai demonstrācijai.

Iepriekšējos gados katalāņi šai dienā jau rīkojuši milzu demonstrācijas, tāpat, iedvesmojoties no baltiešiem, veidojuši 400 kilometru garu dzīvo ķēdi un pat iedziedājuši Saule, Pērkons, Daugava katalāņu valodā.

 

Lasi vēl