Komentāri
Kas pēc “Brexit” notiks ar Gibraltāru? No jauna uzliesmo Lielbritānijas un Spānijas konflikts
Foto: AFP / LETA

No jauna uzliesmojis Lielbritānijas un Spānijas gadsimtus ilgais konflikts par Gibraltāru. Vārdu karu izraisījis Eiropas Padomes piedāvājums, ka sarunās par “Brexit” abām valstīm būtu jāpanāk atsevišķa vienošanās par šo vēsturiski strīdīgo teritoriju.

Lielbritānija neatteiksies no Gibraltāra bez šīs britu aizjūras teritorijas iedzīvotāju piekrišanas, paziņojusi britu premjerministre Terēza Meja. Britu politiķu teiktajā pat izskan, ka Lielbritānija par Gibraltāru varētu cīnīties, tāpat kā savulaik ar Argentīnu par Folklendu salām, kas nozīmētu arī militārā spēka izmantošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atbildi parādā nav palikusi arī Spānija. Tās ārlietu ministrs paziņojis, ka gadījumā, ja Skotija nobalsotu par izstāšanos no Apvienotās Karalistes, Spānija nebloķētu Skotijas pievienošanos Eiropas Savienībai. Šāds paziņojums var dot jaunu argumentu par otrā Skotijas neatkarības rīkošanu, ņemot vērtā, ka līdz šim tieši Spānija tiek uzskatīta par galveno šķērsli Skotijas iespējamai dalībai Eiropas Savienībā.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl