Komentāri
Kas pēc “Brexit” notiks ar Gibraltāru? No jauna uzliesmo Lielbritānijas un Spānijas konflikts
Foto: AFP / LETA

No jauna uzliesmojis Lielbritānijas un Spānijas gadsimtus ilgais konflikts par Gibraltāru. Vārdu karu izraisījis Eiropas Padomes piedāvājums, ka sarunās par “Brexit” abām valstīm būtu jāpanāk atsevišķa vienošanās par šo vēsturiski strīdīgo teritoriju.

Lielbritānija neatteiksies no Gibraltāra bez šīs britu aizjūras teritorijas iedzīvotāju piekrišanas, paziņojusi britu premjerministre Terēza Meja. Britu politiķu teiktajā pat izskan, ka Lielbritānija par Gibraltāru varētu cīnīties, tāpat kā savulaik ar Argentīnu par Folklendu salām, kas nozīmētu arī militārā spēka izmantošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atbildi parādā nav palikusi arī Spānija. Tās ārlietu ministrs paziņojis, ka gadījumā, ja Skotija nobalsotu par izstāšanos no Apvienotās Karalistes, Spānija nebloķētu Skotijas pievienošanos Eiropas Savienībai. Šāds paziņojums var dot jaunu argumentu par otrā Skotijas neatkarības rīkošanu, ņemot vērtā, ka līdz šim tieši Spānija tiek uzskatīta par galveno šķērsli Skotijas iespējamai dalībai Eiropas Savienībā.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl