Kas notiks, ja skoti nobalsos pret neatkarību?

Pievienot komentāru
Kas notiks, ja skoti nobalsos pret neatkarību?
FOTO: SCANPIX

Ceturtdien,18.septembrī, Skotijā notiks referendums par neatkarību, un gadījumā, ja skoti nobalsos par palikšanu Lielbritānijas sastāvā, Londona solījusi vēl vairāk paplašināt Edinburgas pilnvaras.

Sniedzam īsu ieskatu turpmāk paredzamajos notikumos.

19.septembris. Lielākās britu partijas – konservatīvie, leiboristi un liberāldemokrāti – solījušas, ka par pilnvaru paplašināšanu finanšu, sociālās labklājības sistēmas un nodokļu jomā Vestminsterā sāks spriest jau nākamajā dienā pēc referenduma.

Oktobra beigas. Londona publicē sākotnējo pilnvaru paplašināšanas projektu, kas tiks nodots apspriešanai Skotijas pilsoniskajai sabiedrībai un politiķiem.

Novembra beigas. Tiek publicēts “baltais dokuments”, kas sniedz galīgo piedāvājumu Skotijas pilnvaru paplašināšanai.

2015.gada 25.janvāris. Šajā dienā Skotija svin sava nacionālā dzejnieka Roberta Bērnsa dzimšanas dienu, un tai pieskaņota likumprojekta publiskošana par Skotijas pilnvaru paplašināšanu.

2015.gada 7.maijs. Notiek Lielbritānijas parlamenta vēlēšanas. Tūlīt pēc jaunās valdības izveidošanas paredzēta Skotijas Akta apstiprināšana otrajā lasījumā.

2016.gada 5.maijs. Notiek Skotijas parlamenta – Holirūda – vēlēšanas.

2017.gads. Ja konservatīvie uzvarēs nākamā gada Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās, Kemerons solījis līdz 2017.gadam sarīkot referendumu par turpmāko dalību ES. Ja Lielbritānija nobalso par aiziešanu no ES, iespējama jauna skotu nacionālistu kampaņa par atdalīšanos no Apvienotās Karalistes, jo skoti ir daudz proeiropeiskāk noskaņoti nekā pārējie briti.