Komentāri
Kas ir Donalds Tramps? Vēsturiski foto, skaistumkonkursi un miljardi
Foto: AĢENTŪRA /Scanpix

Donalds Džons Tramps dzimis 1946. gādā miljonāru ģimenē, un par oficiālo Republikāņu partijas kandidātu 2016. gadā notiekošajās ASV prezidenta vēlēšanās kļuva mēnesi un pāris dienas pēc 70 gadu jubilejas nosvinēšanas. ASV mediji norāda: ja Tramps tiks ievēlēts par valsts vadītāju, viņš kļūs par vecāko prezidentu amatā stāšanās brīdī, pārspējot Ronalda Reigana rekordu.

Lai arī Tramps savā retorikā vēršas pret imigrantiem, viņš pats ir imigrantu atvase – viņa māte ASV ieradusies no Skotijas, bet tēva vecāki labākas dzīves meklējumos atceļojuši no Vācijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arī privātajā dzīvē Tramps saistīts ar imigrantiem. Divas no viņa trim sievām ASV nonākušas no Eiropas – pirmā no Čehijas, bet pašreizējā – no Slovēnijas.

Donalds Tramps skūpsta sievu

AP/Scanpix

AP/Scanpix

Dažādos veidos, tostarp izmantojot medicīniskus aizbildinājumus, Tramps izvairījās no iesaukšanas karadienestā, tā vietā iesaistoties tēva nekustamo īpašumu biznesā. Diezgan ātri Donalds nopelnīja savus pirmos miljonus un izveidoja savu nekustamā īpašuma impēriju.

Teju divdesmit gadu garumā – no 1996. gada līdz 2015. gadam – Tramps bija skaistumkonkursu Miss Universe, Miss USA, Miss Teen USA rīkotāja līdzīpašnieks vai īpašnieks. Iepazīstoties ar konkursu dalībnieču un Trampa līdzcilvēku stāstiem, mediji secina, ka sievietes un svars viņam ir bijis aktuāls temats. Piemēram, kāda bijusī Trampa padotā stāstījusi, ka šefs cītīgi uzraudzījis viņas cīņu ar lieko svaru un pat glabājis neglaimojošu foto, ko izvilka brīžos, kad bijis neapmierināts ar padoto. Pats Tramps gan šādus stāstus noliedzis.

Donalds Tramps un Miss Universe

AFP/Scanpix

AFP/Scanpix

Patlaban Tramps ir miljardieris. Savu bagātību viņš novērtējis kā lielāku nekā desmit miljardi ASV dolāru. Finanšu analītiķi gan uzskata, ka tā ir daudz mazāka. Novērtēt patieso bagātību traucējot tas, ka tā bāzējas nekustamajos īpašumos, kuru precīzu vērtību noteikt grūti.

Ieguvis bagātību, Tramps sāka spēlēties ar ideju par iesaistīšanos politikā. Viņa politiskās simpātijas mainījušās vairākkārt, apsverot pat startēšanu ASV prezidenta vēlēšanās no nelielās Reformu partijas. Bet tagad izvēle palikusi pie Republikāņu partijas.

Politikas analītiķi viņa politiskos uzskatus raksturo vienā vārdā – populisms. Trampa izteikumi laika gaitā mainās, un bieži vien viņš nonāk pretrunā pats ar sevi.

Foto: vēsturiskas Donalda Trampa fotogrāfijas

Vairāk par Hilariju Klintoni uzzini šajā rakstā: Kas ir Hilarija Klintone? Interesanti fakti un leģendas

 

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm

Ekskursijas, koncerti un degustācijas! “Aldaris” muzeju naktī startēs ar grandiozu programmu visām paaudzēm 1

Latvijas alus ražotājs ”Aldaris”, tāpat kā citus gadus, arī šogad Muzeju naktī vērs durvis apmeklētājiem. Turklāt šogad ”Aldaris” parūpējies par tiešām bagātīgu Muzeju nakts programmu, kas ir arī bērniem draudzīga, līdz ar ko paredzēta visām paaudzēm. Būs dažādas alus degustācijas, ekskursijas, iespaidīgi koncerti ar ”Labvēlīgo tipu” un ”Double Faced Eels”, kā arī konkursi un balvas.

Lasi vēl