Komentāri
“Kāruma” sieriņš Sanktpēterburgas veikalos ir izbeidzies
FOTO: LETA

Biezpiena sieriņš “Kārums” un daudzi citi Krievijā iecienīti Rietumeiropā ražotie pārtikas produkti Sanktpēterburgas veikalos ir beigušies, vēsta laikraksts “The St. Petersburg Times”.

Nedēļu pēc Krievijas ieviestā lauksaimniecības produktu importa aizlieguma no Eiropas Savienības (ES), ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas Sanktpēterburgas lielveikalos, kas veido importēto preču uzkrājumus, var redzēt embargo sekas. Veikalu plauktos nav atrodamas importētās zivis, gaļa un piena produkti, ko tirgotāji cenšas aizstāt ar vietējām precēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Laikraksts vēsta, ka Sanktpēterburgas lielveikalos vairs nav atrodami Latvijas pārtikas uzņēmuma “Rīgas piensaimnieks” ražotie “Kārums” zīmola saldumi, Igaunijas zīmola “Tere” krējums un Somijas uzņēmuma “Valio” siers un vairākās Eiropas valstīs ražotie dažādi nogatavinātie sieri.

Atsevišķos lielveikalos vēl atrodams Vācijas zīmola “Landlibe” krējums un “daži iepakojumi” “Tukuma piena” zīmola “Baltais” krējums, vēsta laikraksts.

Veikala darbinieki atzīst, ka līdz ar Putina paziņojumu par aizlieguma ieviešanu pircēji steigušies masveidā izpirkt iecienītākos importētos produktus.

“Satraukums sākās pagājušo ceturtdien. Vislielākais pieprasījums bija pēc “Valio” produktiem, bet cilvēki pērk arī preces, uz kurām iepriekš pat nekad nav skatījušies. Somu siers drīz būs beidzies,” sacīja lielveikala “Prisma” piena produktu nodaļas pārdevēja.

Lielveikali skaidro, ka cenšas aizstāt produktus veikalos ar vietējiem ražojumiem, taču divi Sanktpēterburgas rajona piena pārstrādes uzņēmumi nespēj apmierināt lielo pieprasījumu.

Sanktpēterburgas veikalos pilnībā izpirkti arī Norvēģijas laši un foreles, Francijas garneles, austeres un vēžveidīgie. Tāds pats liktenis piemeklējis burkānus un papriku no Nīderlandes un avokado no Spānijas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl