Komentāri

Kārtējā traģēdija Vidusjūrā. Ceļā no Lībijas uz Eiropas krastiem bojā varētu būt gājuši ap 400 bēgļu. Precīzs skaits nav zināms. Pēc laivas apgāšanās izglābti vien 144 cilvēki, kuri tagad nogādāti Itālijā. Viņi arī glābējiem pavēstījuši par pārējiem pasažieriem.

Šie Āfrikas bēgļi Lībijas krastus atstāja sestdien. Uz klāja, pēc izdzīvojušo liecībām, esot bijuši ap 550 cilvēki. Pēc diennakts, kad laiva joprojām atradās Lībijas tuvumā, tā apgāzās. Viņus pamanīja Itālijas krasta apsardze, kas steidzās palīgā, taču izglābt paspēja vien 144 cilvēkus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja var ticēt izdzīvojušo liecībām, noslīkuši ap 400 glābiņa meklētāju.

Laika apstākļiem uzlabojoties, Itālijas krasta apsardzei ik dienas nākas iziet jūrā, lai no nāves glābtu izmisuma dzītos cilvēkus. Pēdējās dienās vien izglābti vairāk nekā 10 tūkstoši bēgļu. Palīdzības centri Itālijā ir pārpildīti, un izglābtie tiek pārvietoti no Lampedūzas uz Sicīliju.

France 24 žurnālists ir runājis ar šiem cilvēkiem, lai saprastu, kas liek riskēt ar dzīvībām cerībā sasniegt Eiropas krastus.

Pagājušā gada laikā Itālijas krastus sasniedza 170 000 Āfrikas bēgļu.

Taču vairāk nekā trim tūkstošiem tas nav izdevies. Tas ir milzīgs bojāgājušo pieaugums pretstatā vēl iepriekšējam gadam, kad noslīka 700 bēgļi.

Visbiežāk nelaimes izceļas, kad cilvēku kontrabandisti pamet bēgļus dreifējam jūrā netālu no krastiem, lai paši paglābtos no soda.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl