Kārtējā traģēdija Vidusjūrā liek ES steigšus meklēt risinājumus, kā ierobežot migrantu plūsmu uz Eiropu

Komentāri
Kārtējā traģēdija Vidusjūrā liek ES steigšus meklēt risinājumus, kā ierobežot migrantu plūsmu uz Eiropu
FOTO: SCANPIX

Viena otrai turpina sekot traģēdijas Vidusjūrā, kad ceļā uz Eiropu teju ik dienu iet bojā migranti no Āfrikas un Tuvajiem Austrumiem. Tāpēc ES nolēmusi rīkoties, lai ierobežotu migrantu plūsmu un novērstu šādu traģēdiju atkārtošanos.

Jauna nedēļa – jauns incidents ar migrantiem Vidusjūrā. Pie Grieķijai piederošās Rodas salas uz sēkļa uzskrējusi koka burulaiva ar desmitiem bēgļu no Āfrikas. Vairāk nekā 90 cilvēkus izdevies glābt, no tiem 30 nogādāti slimnīcās. Taču vismaz trīs cilvēki, tostarp mazs bērns – gājuši bojā. Precīzu upuru skaitu, visticamāk, neizdosies noskaidrot, jo cilvēku kontrabandisti, kas nodarbojas ar šo bīstamo braucienu organizēšanu, pasažieru sarakstus neveido.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šī nelaime seko vakardienas traģēdijai, kad simtiem migrantu noslīka pie Lībijas krastiem, sākot ceļu uz labākas dzīves meklējumiem ES. Tiek lēsts, ka zvejas kuģim apgāžoties, dzīvību zaudēja simtiem bēgļu.

Daudzas ES valstu valdības atturīgi vērtē iespēju finansēt glābšanas dienesta izveidi Vidusjūrā, baidoties, ka tas iedrošinās vēl vairāk cilvēku riskēt ar dzīvību, lai ar apšaubāmas kvalitātes peldlīdzekļiem nokļūtu Eiropā.

Tomēr konflikti un vardarbība Āfrikā un Tuvajos Austrumos daudzus atstāj bez izvēles iespējām, palielinot spiedienu uz Eiropas Savienību meklēt ceļus šīs problēmas risināšanai.

Arvien pieaugošais bēgļu skaits ir palielinājis spiedienu uz Itāliju un Grieķiju, caur kurām migranti nonāk citviet Eiropā. Tomēr Eiropas amatpersonas uzskata, ka bēgļu problēma ir jārisina kolektīvi.

Lasi vēl