Komentāri
Kārtējā traģēdija Vidusjūrā liek ES steigšus meklēt risinājumus, kā ierobežot migrantu plūsmu uz Eiropu
FOTO: SCANPIX

Viena otrai turpina sekot traģēdijas Vidusjūrā, kad ceļā uz Eiropu teju ik dienu iet bojā migranti no Āfrikas un Tuvajiem Austrumiem. Tāpēc ES nolēmusi rīkoties, lai ierobežotu migrantu plūsmu un novērstu šādu traģēdiju atkārtošanos.

Jauna nedēļa – jauns incidents ar migrantiem Vidusjūrā. Pie Grieķijai piederošās Rodas salas uz sēkļa uzskrējusi koka burulaiva ar desmitiem bēgļu no Āfrikas. Vairāk nekā 90 cilvēkus izdevies glābt, no tiem 30 nogādāti slimnīcās. Taču vismaz trīs cilvēki, tostarp mazs bērns – gājuši bojā. Precīzu upuru skaitu, visticamāk, neizdosies noskaidrot, jo cilvēku kontrabandisti, kas nodarbojas ar šo bīstamo braucienu organizēšanu, pasažieru sarakstus neveido.

Šī nelaime seko vakardienas traģēdijai, kad simtiem migrantu noslīka pie Lībijas krastiem, sākot ceļu uz labākas dzīves meklējumiem ES. Tiek lēsts, ka zvejas kuģim apgāžoties, dzīvību zaudēja simtiem bēgļu.

Daudzas ES valstu valdības atturīgi vērtē iespēju finansēt glābšanas dienesta izveidi Vidusjūrā, baidoties, ka tas iedrošinās vēl vairāk cilvēku riskēt ar dzīvību, lai ar apšaubāmas kvalitātes peldlīdzekļiem nokļūtu Eiropā.

Tomēr konflikti un vardarbība Āfrikā un Tuvajos Austrumos daudzus atstāj bez izvēles iespējām, palielinot spiedienu uz Eiropas Savienību meklēt ceļus šīs problēmas risināšanai.

Arvien pieaugošais bēgļu skaits ir palielinājis spiedienu uz Itāliju un Grieķiju, caur kurām migranti nonāk citviet Eiropā. Tomēr Eiropas amatpersonas uzskata, ka bēgļu problēma ir jārisina kolektīvi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl