Karte: Bīstamā koronavīrusa izplatība pasaulē

1 komentārs
Karte: Bīstamā koronavīrusa izplatība pasaulē
Skaties.lv kolāža (AFP / SCANPIX)

Indijā un Filipīnās apstiprināti pirmie nāvējošā koronavīrusa gadījumi, ceturtdien paziņoja amatpersonas. Līdz ar to vīruss līdz šim ir izplatījies vismaz 18 valstīs.

Indijas Veselības ministrija pavēstīja, ka Keralas slimnīcā ievietots students, kurš atgriezies no vīrusa uzliesmojuma epicentra – Ķīnas pilsētas Uhaņas. “Pacients ir stabilā stāvoklī un tiek rūpīgi novērots,” paziņoja ministrija.

Filipīnu Veselības departaments pavēstīja, ka vīruss apstiprināts 38 gadus vecai ķīnietei, kas 21.janvārī ieradusies no Honkongas. Filipīnās pastāv aizdomas par vēl 23 personu inficēšanos ar vīrusu un viņi tiek novēroti.

Kā iepriekš vēstīts, Ķīnā mirušo skaits nāvējošā koronavīrusa uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 170 cilvēkiem, savukārt apstiprināto infekcijas gadījumu skaits ir palielinājies līdz 7711. Kā ceturtdienas rītā ziņoja raidorganizācija ”BBC”, ir reģistrēts pirmais infekcijas gadījums Tibetas autonomajā rajonā, tādējādi vīruss izplatījies visos Ķīnas reģionos. 

Karte: Bīstamā koronavīrusa izplatība pasaulē

Pasaules Veselības organizācija (PVO) ceturtdien sasauks ārkārtas komiteju, lai izlemtu, vai saistībā ar nāvējošā koronavīrusa uzliesmojumu Ķīnā izsludināt augstāko ANO trauksmi veselības aizsardzības jomā.

”Pēdējās dienās koronavīrusa progress, īpaši atsevišķās valstīs, uztrauc mūs. Lai gan saslimušo skaits ārpus Ķīnas aizvien ir salīdzinoši mazs, tas rada potenciālu lielākam uzliesmojumam,” norāda PVO ģenerāldirektors Teidros Adhanoms Gebreisus.

Lasi vēl Saistībā ar koronavīrusa izplatību, Krievija slēdz robežu Tālajos Austrumos