Komentāri
Karstuma dēļ 15 Eiropas valstīs, tostarp Latvijā, izsludināts brīdinājums

Karstuma dēļ 15 Eiropas valstu iedzīvotāji tiek aicināti neuzturēties saulē un uzturā lietot daudz šķidruma, turklāt ir izsludināts augstākais meteorologu brīdinājums. Par karstumu brīdina arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) Latvijā.

Pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģiskās aģentūras datiem Latvijas teritorijā 2. jūlijā pēcpusdienā vietām, galvenokārt centrālajos rajons, gaidāms stiprs karstums – gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +27 grādiem pēc Celsija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Karsts laiks saglabāsies arī turpmākajās dienās – no 3. jūlija līdz 5. jūlijam dienā teritorijas lielākajā daļā gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +27…+30 grādiem pēc Celsija.

Latvijas iedzīvotājiem pārsteidzoši varētu šķist tas, ka Francijā karstuma dēļ tūkstošiem mājsaimniecību palikušas bez elektrības. Tāpat daudzviet Eiropā mācību iestādes ir pārcēlušas savus darbalaikus, lai pasargātu bērnus no uzturēšanās svelmē. Savukārt Lielbritānijas Musulmaņu padome aicina ticīgos, kuri ievēro gavēni Ramadāna laikā, būt uzmanīgiem, norādot, ka islāma likumi ļauj slimiem un vājajiem ārkārtējos apstākļos neievērot gavēni.

Tāpat no karstuma cieš ne tikai cilvēki, bet arī zoodārzu iemītnieki. Nīderlandes lielākajā safari parkā darbinieki jau ķērušies pie ārkārtas pasākumu īstenošanas, zvēriem piešķirot ledus gabalus, organizējot aukstas dušas un pat izdalot saldējumu.

FOTO: Svelme Eiropā un Latvijā:

Lasi vēl