Karš plešas plašumā! Lielbritānijas iznīcinātāji veic pirmos gaisa uzlidojumus teroristiem Sīrijā

Pievienot komentāru
Karš plešas plašumā! Lielbritānijas iznīcinātāji veic pirmos gaisa uzlidojumus teroristiem Sīrijā
AFP/LETA

Islāma valsts jeb Daesh grupējumam uzradies vēl viens nopietns pretinieks, un tā ir Apvienotā Karaliste. Pēc gariem strīdiem un debatēm britu parlaments vēl vakarā atbalstīja gaisa uzlidojumus teroristu pozīcijām Sīrijā, tos nekavējoties arī realizējot. Šādai rīcībai gan ir pretēji vērtējumi.

Gaisotne britu parlamentā vakar bija nokaitēta. Apakšnama deputāti, nekautrējoties pēc senākajām tradīcijām skaļi paust savu noskaņojumu, debatēja 10 stundas no vietas. Līdz šim briti bombardējuši Islāma valsts jeb Daesh pozīcijas vien Irākā, taču nu tika lemts par uzlidojumu sākšanu Sīrijā.

Pamatojot šo lēmumu, britu premjers paziņoja, ka izvēle ir – bombardēt teroristus vai gaidīt, kad uzbrukumus veiks viņi.

Skaties foto!

Deivids Kamerons, Lielbritānijas premjerministrs:

Es apzinos risku, ko rada mūsu militārās darbības. Tāpat saprotu, ka militārs spēks ir tikai daļa atbildes. Taču jautājums ir pavisam vienkāršs – vai palīdzēsim sabiedrotajiem sakaut teroristus, kuri nogalina britu ķīlniekus un plāno teroraktus pret britu tautu?

Vēl tālāka iesaiste Tuvo Austrumu militārajās operācijās tomēr guva atbalstu vairākuma deputātu vidū no dažādiem politiskiem spēkiem. Par balsoja 397, pret bija 223 likumdevēji.

Skaties video!