Komentāri

Karš Ukrainas austrumos ir visai pasaulei domāta izrāde, par to pārliecinājies kāds Latvijas pilsonis, kas devies karot prokrievisko kaujinieku pusē, bet redzot tur notiekošo teroristu rindas pametis. Intervija ar anonīmo Latgales iedzīvotāju publicēta vairākos Ukrainas medijos.

Kāds vīrietis, kurš sakās esam latvietis no Latgales interviju sniedzis ukraiņu portālam Ļevij bereg. Savu vārdu viņš nav vēlējies izpaust, bet par piedzīvojumiem kara plosītajā Austrumukrainā , ja vien tie nav safabricēti, viņš dalījies pamatīgi. Uz Donbasu latgalietis devies ar ciešu pārliecību palīdzēt aizstāvēt krievus pret ukraiņu zvērībām.

Ar autobusu braucis uz Pēterburgu, tālāk uz Rostovu pie Donas, līdz nonācis bāzē, kur nedēļu apmācīts. Kaujinieki novērtējuši viņa valodu prasmes, tāpēc viņš norīkots par tulku, viņam atņemta pase un civilais apģērbs un iedota “Doņeckas tautas republikas” pase. Aizdomas par to, ka Ukrainas austrumos tiek spēlēta visai pasaulei domāta izrāde viņam radušās jau šķērsojot Krievijas robežu.

Arī Internetā atrodamie video, kur redzams, kā vietējie ļaudis atbalsta kaujiniekus esot pilnīgas muļķības.

Latgalietis klāsta, ka dažādu iestudējumu Doņeckā nācies vērot daudz – rādīti viltus EDSO novērotāji, cilvēki ieģērbti ukraiņu formastērpos un nošauti, lai televīzijā redzētu, cik ukraiņu nogalināti. Savukārt, paši kaujinieki esot algotņi, kas karojuši gan Afganistānā, gan Dienvidslāvijā, un slepkavošana ir viņu izklaide.

Austrumukrainā latgalietis izturējis 3 nedēļas. Tad nolēmis aiziet. Par brīnumu viņam pašam, teroristi viņu nav nošāvuši. Vienlaikus viņš pauž bažas, ka var tikt izskaitļots un zina, ka diviem cilvēkiem no Latvijas nav izdevies atgriezties.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl