Kariņš Vācijā tiekas ar kancleri Angelu Merkeli

9 komentāri
Kariņš Vācijā tiekas ar kancleri Angelu Merkeli
AFP/SCANPIX

Šobrīd, kad Eiropas Savienību (ES) gatavojas pamest viena no lielākajām dalībvalstīm, svarīgāk nekā jebkad iepriekš ir stiprināt Eiropas pamata vērtības un visām 27 dalībvalstīm runāt vienotā balsī, tā pirmdien pēc tikšanās ar Latvijas Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) norādīja Vācijas kanclere Angela Merkele.

Merkele ar Kariņu Berlīnē pārrunājuši turpmāko Latvijas un Vācijas sadarbību ekonomikas un drošības jautājumos, kā arī jautājumus, kas saistīti ar izaicinājumiem, ar ko saskaras ES. Abi bija vienisprātis, ka ES lielākais apdraudējums ir Krievija, kas ar propagandas un dezinformācijas instrumentiem cenšas vājināt ES.

“Krievija atrodas blakus Latvijai, un tas ir ļoti sensitīvs jautājums, mēs redzam, cik neprognozējama šī valsts ir, mēs redzam, ko tā ir izdarījusi Ukrainā. Mēs runājām par dezinformāciju, ko šī valsts izplata caur saviem valstspiederīgajiem, kas dzīvo Latvijā un arī Vācijā. Mums kopīgiem spēkiem ir jāstājas šim apdraudējumam pretī,” atzina Merkele.

Kariņš norādīja, ka Latvija un Vācija ir stratēģiskie partneri Eiropas Savienībā un NATO, tāpēc ir svarīgi vēl vairāk stiprināt šīs attiecības un kopīgi domāt par to, kā veidot vienotas un politiski stabilas Eiropas nākotni.

“Mums ir jāturpina strādāt kopā – plecu pie pleca, lai stiprinātu Eiropas vērtības. Šajā brīdī sevišķi svarīgi mums visiem ir runāt vienā valodā. Mums apkārt ir daudz apdraudējumi, piemēram, Krievija, kas nemitīgi cenšas graut Eiropu un mūsu vērtības. Mums ir jābūt spēcīgiem un vienotiem, visi par vienu, viens par visiem,” pauž Kariņš.

Premjers vizītē Vācijā piedalījās arī pasākumā par globālās finanšu sistēmas drošību, kura laikā klātesošos iepazīstināja ar savu redzējumu par nepieciešamajām pārmaiņām Eiropas banku sistēmā.

9 komentāri