Karību jūrā parādās nākamā viesuļvētra! Tā jau nodarījusi plašus postījumus

0 Komentāru

Tikko pārcietušas postošo viesuļvētru “Irma”, Karību jūras salas gatavojas nākamajam pārbaudījumam – tuvojas viesulis “Marija”.

Sinoptiķi tai piešķīruši piekto jeb visaugstāko bīstamības kategoriju, un vētra jau atnesusi pirmos nopietnos postījumus.

Viesuļvētra “Marija” savai priekšgājējai “Irmai” seko ar gandrīz līdzvērtīgu spēku, – vēja ātrums viesuļa epicentrā sasniedzis 71 metru sekundē. Vētra jau sasniegusi Dominikas salu Mazo Antiļu salu grupā, savukārt Francijai piederošajā Gvadelupas salā izsludināta sarkanā trauksme un slēgtas skolas, uzņēmumi un valsts iestādes. Dots arī rīkojums par iedzīvotāju evakuāciju no teritorijām, kuras apdraud plūdi un zemes nogruvumi.

Vietās, kuras vētra vēl nav sasniegusi, iedzīvotāji cenšas sagatavoties gaidāmajam – iepērk pārtiku, nostiprina māju sienas.

Meteorologi brīdina, ka vētras laikā ūdens līmenis piekrastēs var paaugstināties par vismaz dažiem metriem. Par nodarītajiem vētras postījumiem emocionāli vēsta Dominikas salu premjerministrs Rūzvelts Skerits. Savā “Facebook” profilā Skerits vētru raksturo kā nežēlīgu.

“Marija” tagad virzās tālāk uz ziemeļiem Puertoriko virzienā. Apzināts arī posts, ko nesusi “Irma” – Karību jūras salu reģionā tā laupīja dzīvību 40 cilvēkiem, bet ASV, Floridā tās dēļ bojā gājuši vismaz 50 cilvēki.

0 Komentāru