Karantīna ieviesusi izmaiņas ASV prezidenta priekšvēlēšanu kampaņas gaitā

1 komentārs
Karantīna ieviesusi izmaiņas ASV prezidenta priekšvēlēšanu kampaņas gaitā
REUTERS / SCANPIX

Karantīna inficēšanās ar Covid-19 dēļ ieviesusi izmaiņas ASV prezidenta Donalda Trampa priekšvēlēšanu kampaņas gaitā, vēsta TV3 Ziņas.

Līdz brīdim, kad amerikāņiem jāizdara izvēle starp Džo Baidenu vai Trampu, atlicis mēnesis. Šonedēļ notika arī pirmās televīzijas debates. Par nākamo norisi pagaidām ziņu nav. Taču atcelts tieši 2. oktobrī paredzētais mītiņš Floridā, kur Tramps bija paredzējis uzrunāt atbalstītājus.

ASV prezidents pēc viņam un viņa dzīvesbiedrei Melānijai Trampai konstatētās inficēšanās ar Covid-19 paudis apņēmību tikt galā ar vīrusu. “Mēs nekavējoties sāksim karantīnu un ārstēšanos. Mēs ar to kopīgi tiksim galā!” liecina Baltā nama pašreizējā saimnieka ieraksts.

Saskaņā ar prezidenta personīgā ārsta sacīto, vismaz šobrīd Tramps jūtoties labi un spēj turpināt veikt savus tiešos darba pienākumus.

Trampa inficēšanās avots nav zināms. Taču tikai dažas stundas pirms tam pozitīvs tests bija vienai no viņa padomniecēm Houpai Hiksai.

“Es biju pārsteigts, dzirdot par Houpu. Es un pirmā lēdija pavadījām ar viņu daudz laika. Šajā darbā ir grūti nekontaktēties ar cilvēkiem. Ar karavīriem, citiem jūras kājniekiem. Kad tie nāk klāt, teikt – atkāpies, atkāpies,” iepriekš paudis Tramps.

Houpa Hiksa ir viena no ASV prezidenta tuvākajiem palīgiem. Vēl trešdien, 30. septembrī, viņi kopā piedalījās debatēs. Baltais nams sākotnēji nesniedza informāciju par to, kad pēdējo reizi tests veikts pašam Trampam. Rezultāts kļuvis zināms šonakt.

Lasi vēl: ASV prezidentam un pirmajai lēdijai konstatē Covid-19

Tikmēr ASV prezidenta kandidāts no Demokrātu partijas Džo Baidens piektdien, 2. oktobrī, paziņoja, ka viņa koronavīrusa testa rezultāts bijis negatīvs, liecina viņa ieraksts “Twitter”.

“Es ar prieku varu paziņot, ka Džilai un man bija negatīvs Covid-19 tests. (..) Es ceru, ka tas kalpo kā atgādinājums: nēsājiet masku, ievērojiet sociālo distanci un mazgājiet rokas,” pavēstīja Baidens.

Kopumā ASV ar Covid-19 inficēto skaits pārsniedzis septiņus miljonus. Teju 208 000 slimību nav pārcietuši un miruši. Abos rādītājos ASV ir antilīderis pasaulē, liecina Džona Hopkinsa Universitātes dati.