Karalistes izvēle! Kas notiks ar Lielbritānijā dzīvojošajiem latviešiem pēc referenduma?

0 Komentāru
Karalistes izvēle! Kas notiks ar Lielbritānijā dzīvojošajiem latviešiem pēc referenduma?
Foto: LETA/AFP

Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons aizsācis procesu, kuru pats vairs nespēj kontrolēt. Tuvojas diena, kad britiem būs jāizdara izvēle – palikt Eiropas Savienībā vai aiziet no tās. Šis process poētiski nodēvēts par Brexitu. Tāpēc TV3 Ziņas dodas uz Bostonu un Londonu, gaidāmā notikuma epicentriem, lai atspoguļotu Lielbritānijas iedzīvotāju izvēli gaidāmajā referendumā.

Valdošie konservatīvie tagad aģitē par palikšanu, taču referenduma rezultāts ir grūti prognozējams. Aptaujas jau tik bieži kļūdījušās, ka tām ticēt vairs nevar. Turklāt briti ir noguruši maksāt pabalstus viesstrādniekiem un pārskaitīt naudu Briselei, kas to tālāk pārdala citām dalībvalstīm. Pieaug eiroskeptiķu skaits, kuri pārliecināti, ka britu salām labāk klāsies vienām pašām.

Cik vienkāršs ir referenduma jautājums, tik sarežģītas no tā izrietošās sekas gadījumā, ja Apvienotās Karalistes iedzīvotāji tomēr nolemj izstāties no 28 valstu bloka. Kas notiks ar Lielbritānijā dzīvojošajiem un strādājošajiem Latvijas aizbraucējiem? Kas – ar biznesu un tā saitēm? Un kas, galu galā, ar pašu Eiropas Savienību, kura savulaik tika radīta, lai valstīm nebūtu jākaro?

Atbildes uz šiem jautājumiem mēģinās noskaidrot TV3 Ziņu komanda.

Foto: briti gatavojas referendumam

TV3 Ziņu korespondente Kristīne Žilde-Krēvica un operators Juris Bindars devās uz Bostonu un Londonu, lai ne vien ziņās stāstītu par gaisotni īsi pirms vēsturiskā referenduma, bet arī veidotu dokumentālu stāstu par latviešu dzīvi Brexit gaidu gaisotnē – Karalistes izvēle.

Kristīne Žilde-Krēvica, TV3 Ziņu korespondente:

Lielbritānijā šobrīd notiekošais ir fascinējošs ne tikai tāpēc, ka vairāk nekā pusgadsimtu kopš Eiropas Savienības izveides vēl neviena tās dalībvalsts nebija nonākusi tik tuvu izstāšanās brīdim kā šobrīd Apvienotā Karaliste. Tas ir stāsts arī par to, līdz kam noved ilgstoša sabiedrības neapmierinātība. Tas, kas Karalistei šobrīd draud, ir protesta balsojums. Emocijās izdarīta izvēle, lai pateiktu: “Mums pietiek!” Tādā gadījumā sākas juceklis, kura sekas īsti prognozēt šobrīd nespēj pat Kamerons.

Uzziniet, kas notiek Lielbritānijā, skatoties Alvila Vīksnes producēto TV3 Ziņu dokumentālo stāstu Karalistes izvēle īsi pirms referenduma – sestdien, 18. jūnijā, plkst. 19.35. Kā arī sajūtiet Lielbritānijas iedzīvotāju noskaņojumu šajā valstiski svarīgajā notikumā nedēļas garumā TV3 Ziņās!

Video

0 Komentāru