Karaliskais pitons Sentluisas zooloģiskajā dārzā bez gadiem ilgas tēviņa klātbūtnes izdējis septiņas olas

2 komentāri
Karaliskais pitons Sentluisas zooloģiskajā dārzā bez gadiem ilgas tēviņa klātbūtnes izdējis septiņas olas
AP/SCANPIX

Karaliskais pitons  Sentluisas zooloģiskajā dārzā izdējis septiņas olas, lai gan šī mātīte gadiem ilgi nav bijusi tēviņa tuvumā, vēsta “CNN”.

Sentluisas zooloģiskā dārza zoodārza uzraugi bijuši pārsteigti, redzot, kā viņu vecākā čūska saritinājās ap svaigi izdētām olām, jo viņa nav bijusi tēviņa tuvumā vairāk nekā 15 gadus.

Karaliskais pitons, kas zoodārzā atrodas kopš 1961. gada, 23. jūlijā izdēja septiņas olas, CNN pavēstīja zooloģiskā dārza Herpetoloģijas nodaļas vadītājs Marks Vanners.

“Tas bija pārsteigums. Mēs necerējām, ka viņa izdēs vēl olas, ja godīgi,” viņš teica.

Zoodārza apsaimniekotāji jau iepriekš bija pamanījuši dažas izmaiņas čūskas vizuālajā veidolā, taču Vanners sacīja, ka tās nebija ļoti izteiktas.

Čūskai nav vārda, bet to identificē ar numuru 361003, norāda zooloģiskais dārzs. Tiek uzskatīts, ka attiecīgais Karaliskais pitons ir vismaz 62 gadus vecs.

Karalisko pitonu dzimtene ir Āfrikas centrālā un rietumu daļa, un tie var vairoties bezdzimumā, teikts zooloģiskā dārza skaidrojumā. Šo čūksu sieviešu kārtas īpatņi var arī uzglabāt spermu novēlotai apaugļošanai, taču ilgākais dokumentētais šāds gadījums, kas līdz šim bijis konstatēts, bija septiņi gadi pēc kontakta ar čūskas vīriešu kārtas īpatni.

Iepriekšējo reizi Karaliskais pitons Sentluisas zooloģiskajā dārzā izdēja olas vēl 2009.gadā, taču neviena no tām nebija neizšķīlušies, un arī tad nav datu, ka šī čūska būtu kopā ar tēviņu. Vanners paudis, ka šī čūska pēdējo reizi varēja būt kontaktā ar tēviņu astoņdesmito gadu beigās vai 1990. gadu sākumā, jo turētāji, tīrot sprostus, izmēra čūskas un saliek tās spaiņos. “Mēs sakām, ka vairāk nelā 15 gadus [šī čūska nav bijusi [kontaktā ar tēviņu], bet, es domāju, ka, iespējams, tas bijis drīzāk pirms 30 gadiem, kopš viņa fiziski ir bijusi kopā ar tēviņu,” viņš teica.