Karaliene Elizabete II pēc Covid-19 vakcīnas saņemšanas: Tas nemaz nesāpēja

5 komentāri
Karaliene Elizabete II pēc Covid-19 vakcīnas saņemšanas: Tas nemaz nesāpēja
AFP/SCANPIX

Anglijas karaliene Elizabete II ir mudinājusi sabiedrību “domāt par citiem cilvēkiem” un izmantot iespēju vakcinēties pret Covid-19, tiklīdz ir tāda iespēja, ziņo “BBC”.

94 gadus vecā Anglijas karaliene un viņas vīrs, 99 gadus vecais princis Filips, sava cienījamā vecuma dēļ, kā rezultātā viņi ir prioritārajā grupā, pirmās vakcīnas devas pret Covid-19 saņēma janvārī.

Videozvanā ar veselības līderiem, kuri visā Apvienotajā Karalistē piegādā Covid-19 vakcīnas, karalienei tika jautāts par viņas pieredzi, kad viņa tika vakcinēta.

Viņa smaidīja, atbildot: “Nu, cik es varu saprast, tas bija diezgan nekaitīgi. Tas notika ļoti ātri, un man bija daudz vēstuļu no cilvēkiem, kuri ir ļoti pārsteigti par to, cik viegli bija iegūt vakcīnu.”

Karaliene, kura reti runā par savu veselību, piebilda: “Tas nemaz nesāpēja.”

Anglijas karaliene sacīja, ka viņa saprot, ka vakcīnas iegūšana dažiem cilvēkiem var būt “grūta” pieredze, taču mudināja visus “domāt par citiem cilvēkiem, nevis par sevi”.

Video zvans ar veselības līderiem notika pēc tam, kad Lielbritānijas vakcīnu ministrs bija apgalvojis – skaitļi liecina, ka 11-15% cilvēku ir vilcinājušies saņemt vakcīnu, un dati par vakcīnu blakusparādībām ir sagrozīti attiecībā uz dažām melnādaino un etnisko minoritāšu kopienām. Daži pētījumi ir atklājuši arī atšķirības starp to, kā uzsver vakcināciju nabadzīgākajās un turīgākajās Anglijas teritorijās.

Daktere Emīlija Lavsone, kura vada vakcīnu ieviešanas programmu Anglijā, sacīja, ka karalienes komentāri par viņas vakcīnas pieredzi ir “neticami svarīgs uzticības balsojums programmai”.

“Mēs tikai vēlamies pārliecināties, ka mēs radām apstākļus, kur visi jūtas spējīgi izmantot vakcinācijas piedāvājumu, kad viņi tiek izsaukti. (..) Un Viņas Majestāte, kas piedāvā savu viedokli par to, ir milzīgs stimuls mūsu uzticībai, un es ceru, ka cilvēki plašāk uzticēsies programmai.”

Karaliene arī sacīja, ka Lielbritānijas vakcinācijas ieviešanas ātrums līdz šim ir bijis “ievērojams”, ar to domājot ātruma ziņā.

Runājot ar četriem ierēdņiem, kas pārrauga programmu Anglijā, Skotijā, Velsā un Ziemeļīrijā, viņa piebilda: “Turpiniet darbu.”

Lasi vēl: