Kara skarto Sīrijas rajonu iedzīvotāji priecājas par pamieru, beidzot var iziet ielās

0 Komentāru
Kara skarto Sīrijas rajonu iedzīvotāji priecājas par pamieru, beidzot var iziet ielās
AFP/Scanpix

Sīrijas ielās valda netipisks klusums, kara skartajos rajonos atkal parādījušies civiliedzīvotāji – ASV un Krievijas noslēgto vienošanos par pamieru pagaidām respektē visas karojošās puses. Tomēr humānās palīdzības konvojiem vēl joprojām ir ierobežota piekļuve vairāk nekā ceturtdaļmiljonam badā un trūkumā esošo sīriešu.

Aktīvāko karadarbību piedzīvojušie Sīrijas reģioni, piemēram, Asada valdības spēku ielenktā Alepo pilsēta, šobrīd atkopjas pēc intensīvajām apšaudēm. Vēl neilgi pirms pavēles nolikt ieročus, Alepo pievārtē nemiernieki un Asada režīma armija izmantoja pēdējās iespējas apmainīties ar munīcijas šaltīm.

Šodien, kad pamiers ir spēkā jau vienu dienu, novērotāji ziņo, ka neviens cilvēks cietis nav un visas puses vairāk vai mazāk ievērojot lielvalstu vienošanos. Tā paredz, ka karadarbība Sīrijā ir jāaptur līdz nākamās nedēļas pirmdienai, un, ja tas izdosies, ASV un Krievija apvienos spēkus, lai veiktu koordinētus uzlidojumus teroristu pozīcijām. Vietējie sīrieši ir priecīgi, ka beidzot ir iespējams iziet uz ielas, nepārtraukti nelūkojoties uz debesīm, bailēs no uzlidojumiem.

Tikmēr Sīrijas valdība vēl joprojām skeptiski raugās uz humānās palīdzības konvoju ielaišanu valstī, īpaši no kaimiņos esošās Turcijas. Asada režīms pieprasa Apvienoto Nāciju Organizācijai pārbaudīt visas palīdzības kravas, tāpat valdības spēki tajās vēlas ielūkoties paši, lai pārliecinātos, ka netiek pievests kas aizdomīgs. ANO pārstāvji uzstāj uz ātru palīdzības sniegšanu, norādot, ka ielenktajā Alepo, vairāk nekā 250 tūkstošiem vietējo nepieciešama pārtika un citas preces.

Pēc jaunākās informācijas, Sīrijas pilsoņu karā kopumā gājuši bojā vairāk nekā 300 tūkstoši cilvēku. No tiem gandrīz 90 000 ir civiliedzīvotāji.

0 Komentāru