Kāpēc ASV dzīvojošie latvieši atbalsta Trampu? LNT ziņo no Floridas štata!

0 Komentāru
Kāpēc ASV dzīvojošie latvieši atbalsta Trampu? LNT ziņo no Floridas štata!

Kāda gaisotne valda pirmsvēlēšanu laikā, un kāda ir ASV dzīvojošo latviešu kopienas attieksme pret Donaldu Trampu? Par to no ASV Floridas štata ziņo LNT un Skaties.lv žurnāliste Ieva Vārna.

Florida ir viens no lielākajiem ASV štatiem iedzīvotāju skaita ziņā, līdz ar to tam ir arī viens no lielākajiem elektoru skaitiem. Tātad, uzvarēt šajā statā ASV prezidenta kandidātiem ir ļoti svarīgi, jo var iegūt uzreiz 29 elektoru balsis.

Florida tiek pieskaitīta pie štatiem, kuros iedzīvotāji nav vēsturiski lojāli vienai no lielajām partijām. 2000. un 2004. gada vēlēšanās uzvarēja republikāņu kandidāts Džordžs Bušs, bet nākamajās divās – demokrātu virzītais Baraks Obama. Visos gadījumos uzvara gūta ar nelielu vai pat niecīgu pārsvaru.

Foto: Tramps un viņa atbalstītāji

Īpašs bija 2000.  gads, kad tieši Floridā bija niecīgas atšķirības balsu skaitā un strīdīgo rezultātu dēļ vairāk nekā mēnesi nebija skaidrs nākamais ASV prezidents. Tomēr par uzvarētāju štatā tika atzīts Džordžs Bušs, līdz ar to viņš uzvarēja demokrātu Alu Goru arī vēlēšanās kopumā.

Šajās prezidenta vēlēšanās lielāku atbalstu Floridas iedzīvotāju vidū pagaidām bauda Donalds Tramps. Kā telefonsarunā no ASV norāda LNT un Skaties.lv žurnāliste Ieva Vārna, gaisotne Trampa uzstāšanās laikā ir ļoti neierasta Latvijai.

Arī vairāki latviešu kopienas pārstāvji atzīst, ka atbalsta Trampam, minot vairākus aspektus, kuros viņš būtu labāks kandidāts par Hilariju Klintoni – nelegālās imigrācijas samazināšana, ekonomiskie un sociālie jautājumi jautājumi (darba vietas, sociālās garantijas, veselības aprūpe) un agresīvā cīņa ar terorismu, ko Tramps savās kampaņās uzsver jo īpaši.

Iedzīvotāji savu atbalstu Trampam pauž ar pašdarinātiem plakātiem, kas tiek izlikti ielās, tomēr veidojas arī konflikti – tie, kuri neatbalsta šo ASV prezidenta kandidātu, tos plēš nost. Līdz ar to pirmsvēlēšanu gaisotni Floridas štatā varētu dēvēt par nokaitētu.

Video

0 Komentāru