Kanādas premjers Trudo vēlreiz atvainojas par melnīgsnējā grima lietošanu jaunībā

4 komentāri

Līdz Kanādas parlamenta vēlēšanām atlicis mēnesis, tomēr pamatīgu rezonansi publiskajā telpā izraisījis premjera Džastina Trudo skandāls, kurā nopludinātās fotogrāfijās un video valdības vadītājs redzams ar kosmētiku atdarinot tumšādainus cilvēkus pirms teju 20 gadiem.

Trudo jau vairākkārt atvainojās par savu rīcību 2001. gadā, kad skolas gadagrāmatā viņš fotogrāfam pozējis tērpā un ar satumšinātu sejas ādu, ko daudzi uztver kā rasistisku rīcību. Tomēr vēlāk parādījušies arī citi kadri, tāpat arī video materiāls, kurā Trudo jaunībā redzams līdzīgā veidolā. Premjeram nācies sasaukt preses konferenci, lai komentētu atklātos kadrus, tomēr viņš vairījās atklāt, vai pastāv vēl citi.

“Es par to nekad nebiju runājis, jo tas ir apkaunojoši. Tas nav kas tāds, kas mani šodien attēlo kā cilvēku, vai kā līderi, kāds es cenšos būt. Tas ir tiešām apkaunojoši,” citēts Trudo.

Foto un video kadri nākuši gaismā neilgu laiku pirms 21. oktobrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām, un noteikti kļūs par vienu no apspriestākajiem tematiem aģitācijas ciklā. Valdošās Liberālās partijas galvenie konkurenti Konservatīvie nosoda premjera rīcību, tomēr galvenokārt izceļ liekulību, ņemot vērā, Trudo allaž izcēlis minoritātēm iekļaujošas sabiedrības veidošanu.