Kanādas premjers Putinam: roku paspiedīšu, taču jums jāaizvācas no Ukrainas

1 komentārs
Kanādas premjers Putinam: roku paspiedīšu, taču jums jāaizvācas no Ukrainas
(Foto: LETA)

Austrālijā notiekošais G20 samits sācies ar skandālu un baumām, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir apvainojies uz virkni pasaules līderu, kas aicina Krieviju beigt iejaukties Ukrainas konfliktā un sniegt palīdzību separātistiem.

Bija izskanējušas ziņas, ka pasaules līderu skaļi pieprasot Maskavai izbeigt agresiju pret Ukrainu, Krievijas prezidents Vladimirs Putins gatavojas pamest Austrālijā notiekošo G20 samitu agrāk, nekā sākotnēji plānots. Tomēr Putina preses sekretārs noliedza šo informāciju.

Tika ziņots, ka Putins gatavojas atteikties no oficiālajām pusdienām un pārcelt uz agrāku laiku savu preses konferenci, pēc kuras viņš no Brisbenas dosies mājās, pastāstījuši divi avoti, kas vēlējās palikt anonīmi.

Nepārprotamu signālu Kremļa līderis saņēma, kad nolūkā sarokoties tuvojās Kanādas premjerministram Stīvenam Hārperam.

“Domāju, ka Jūsu roku paspiedīšu, taču man Jums sakāms tikai viens – Jums jāaizvācas no Ukrainas,” Putinam sacījis Hārpers.

Par to ar e-pasta starpniecību pavēstījis Kanādas premjera pārstāvis Džeisons Makdonalds. Viņš piebildis, ka Putina reakcija neesot bijusi pozitīva, taču sīkāk to nav paskaidrojis.

Tikmēr Krievijas ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs Brisbenā kārtējo reizi paziņojis, ka Ukrainā neesot nekādas agresijas.

Savukārt Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kemerons, kas jau iepriekš brīdinājis par jaunām sankcijām pret Krieviju, sestdien uzsvēra par nepieciešamību brīdināt Maskavu, kādas briesmas tā rada, ja turpinās doties nepareizā virzienā.

1 komentārs