Kanādā aizturēta “Huawei” finanšu direktore; valsts premjers izslēdz politiskas intereses

1 komentārs
Kanādā aizturēta “Huawei” finanšu direktore; valsts premjers izslēdz politiskas intereses
ZUMAPRESS/SCANPIX

Kanādā aizturētās Ķīnas telekomunikāciju giganta finanšu direktores Menas Vaņdžou lietā nav politisku motīvu, tā paziņojis Kanādas premjers Džastins Trudo. Par aizturēšanas operāciju viņš un amatpersonas Amerikas Savienotajās Valstīs zinājušas vairākas dienas iepriekš.

Mena tika aizturēta 1. decembrī Vankūverā starp lidojumu reisiem. ASV ir pieprasījušas viņas izdošanu, un piektdien ir paredzēta tiesas sēde par viņas atbrīvošanu pret drošības naudu.

ASV sākta izmeklēšana par Irānai noteikto sankciju pārkāpšanu no ”Huawei” puses.

“Varasiestādes veica visus lēmumus šajā lietā. Mums par aizturēšanu pavēstīja pāris dienas iepriekš, bet, protams, šajā lietā netika pārstāvētas nekādas politiskās intereses un par to netika diskutēts, jo mēs respektējam tiesu varas neaizskaramību. Kā arī es par šo lietu neesmu sazinājies ar kolēģiem ārvalstī,” piebilda Trudo.

Ķīna jau asi nosodījusi ASV prasību Vaņdžou aizturēt, norādot, ka tiek pārkāptas cilvēktiesības. “Huawei” jau agrāk nokļuvis ASV kritikas centrā, Savienotajām Valstīm uzņēmumu apsūdzot par pārāk lielu sadarbošanos ar komunistisko partiju, kā arī iespējamu spiegošanu ārvalstīs, izmantojot “Huawei” ražotās ierīces.