Kamerons par Lielbritānijas izstāšanos no ES: Jārīkojas tā, lai nekļūdītos

0 Komentāru
Kamerons par Lielbritānijas izstāšanos no ES: Jārīkojas tā, lai nekļūdītos
AFP/Scanpix

Pirmo reizi vairāk nekā 40 gadu laikā Eiropas Savienības valstu līderi pie viena galda sēdušies bez Lielbritānijas premjerministra.

Klāt neesot Deividam Kameronam, tiek spriests par turpmāko rīcību, pēc tam, kad vairums britu izvēlējušies pamest Eiropas Savienību. Briseles amatpersonas un arī daudzu dalībvalstu līderi uzskata, ka Lielbritānijai ir nekavējoties jāiedarbina Eiropas Savienības līguma 50. pants, kas paredz sākt izstāšanās sarunas, lai netiktu paildzināts nenoteiktības periods.

Tomēr Lielbritānija, kur referendums izraisījis politisko krīzi un varas vakuumu, iestājas par to, ka procesu nedrīkst sasteigt. Kamerons, kurš bija saņēmis ielūgumu piedalīties tikai samita pirmajā dienā, pēc sarunām ar pārējiem 27 līderiem vakar naktī uzsvēra, ka galvenais ir rīkoties nevis ātri, bet pareizi.

“Dominējošais viedoklis bija, ka jārīkojas tā, lai mēs nekļūdītos. Mums nevajadzētu pārāk kavēties, taču ir nepieciešams zināms laiks, lai saprastu, kā vislabāk rīkoties. Un 50. pantu vispareizāk ir iedarbināt tad, kad abām pusēm ir skaidrs, ko tās vēlas panākt gaidāmajās sarunās,” norāda Kamerons.

0 Komentāru