Kamēr valstu līderi Minskā sprieduši par mieru, Ukrainā aizvadītajā naktī gājuši bojā cilvēki

Pievienot komentāru
Kamēr valstu līderi Minskā sprieduši par mieru, Ukrainā aizvadītajā naktī gājuši bojā cilvēki
Foto: REUTERS/SCANPIX

Kamēr valstu līderi Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā sprieda par Ukrainas un Krievijas konflikta risinājumiem, Ukrainas austrumos arī pagājušajā naktī turpinājušās sīvas apšaudes starp prokrieviskajiem separātistiem un Ukrainas armijas spēkiem. Aizvadītajā diennaktī nogalināti vismaz 40 civiliedzīvotāji.

Vissliktākā situācija joprojām ir Doņeckas un Luhanskas apkaimē, ziņo Ukrainas mediji. Sadursmju saasinājums noticis tieši pirms Minskas miera sarunām.

Amatpersonas norāda, ka Krievijas finansētie kaujinieki būtiski palielina apšaudes intensitāti pret Ukrainas armiju un vietējiem iedzīvotājiem. Nemiernieki gan, kā ierasts, apgalvo, ka aizstāvas pret apšaudēm no Ukrainas armijas pozīcijām.

Tikmēr ASV paziņojušas, ka martā plāno sākt Ukrainas karavīru mācīšanu. Ukraiņu karavīri tiks mācīti, kā aizsargāt tiltus un citus stratēģiskus objektus un kā aizsargāties pret artilērijas apšaudi.

Minskas vienošanās paredz pamiera izsludināšanu 48 stundu laikā

Minskas samitā panāktā vienošanās paredzot pamiera izsludināšanu Ukrainas austrumos 48 stundu laikā, kā arī smagā bruņojuma atvilkšanu un drošības zonas izveidi, vēsta krievu aģentūra RIA Novosti.

Tomēr Ukrainas, Vācijas, Francijas un Krievijas līderu panāktā vienošanās vēl jāapstiprina tā dēvētajai kontaktgrupai, kā arī Krievijas apbruņoto teroristu bandu vadoņiem.