Komentāri
Kamēr pasaule sēro par Briseles teroraktu, bēgļu krīze plešas plašumā
EPA/LETA

Kamēr visas pasaules uzmanība pievērsta traģiskajiem notikumiem Briselē, situācija uz Grieķijas-Maķedonijas robežas kļūst jo dienas, jo saspringtāka. Pieprasot atļauju šķērsot Maķedonijas robežu, tūkstošiem patvēruma meklētāju bloķējuši vairākas šosejas, liedzot robežu šķērsot automašīnām.

Turot rokās plakātus ar uzrakstiem –  “Mēs mirstam lēni – Eiropai ir vienalga’’, “Beidziet spīdzināšanu’’, protestētāji pieprasa nekavējoties atvērt robežas. Notikumi Beļģijā bēgļu krīzi saasinājuši vēl vairāk, jo pastāv bažas, ka līdz ar bēgļu uzņemšanu Eiropā sāk pieaugt terorisms. Tikmēr paši patvēruma meklētāji aicina viņus neuztvert kā teroristus un liekēžus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Jūs runājat par terorismu Beļģijā? Mēs mīlam Beļģiju, mēs mīlam Eiropu. Mēs neesam teroristi. Mēs esam šeit, jo bēgām no terorisma savās zemēs. Atveriet robežas.”

Uz Grieķijas–Maķedonijas robežas iesprostoti jau vairāk nekā divus mēnešus ir vismaz 12 tūkstoši patvēruma meklētāju. Viņu mērķis ir nokļūt Vācijā. Bēgļi stāsta, ka situācija uz robežas izgājusi no jebkādas kontroles – strauji izplatās slimības un vairāku desmitu cilvēku veselības stāvoklis ir kritisks. Viņiem trūkst ēdiens, ūdens, medikamenti un laikapstākļiem piemērots apģērbs.

Foto: bēgļi grib ienākt Eiropā

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl