Komentāri

Kamēr Latvijai vasara met līkumu, lielāko daļu Eiropas šonedēļ pārņēmis iepriekš neredzēts karstuma vilnis. Daudzviet krituši karstuma rekordi, termometra stabiņam pārkāpjot 40 Celsija grādu atzīmi.

21 Eiropas valstī šobrīd ir spēkā varasiestāžu brīdinājumi par ekstrēma karstuma radītām briesmām. Vislielākais karstums piemeklējis Balkānus, Itāliju un Francijas dienvidus, kur vietām gaiss sasilis pat līdz 43 grādiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daudzviet varas iestādes uz ielām izdala bezmaksas ūdens pudeles, bet tūristi un pilsētnieki glābiņu no karstuma meklē pilsētu strūklakās.

Tikmēr kāda zinātnieku grupa publicējusi pētījumu, kurā secināts – ekstrēmu laika apstākļu, sevišķi karstuma, izraisītu nāves gadījumu skaits Eiropā var pieaugt no pašreizējiem trīs tūkstošiem gadā līdz pat 152 000, ja netiks iegrožota globālā sasilšana.

Laika ziņas

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl