1 komentārs

Gadsimta atvaļinājums – tā var teikt visi tie, kas jūlijā atpūtās Latvijā. Un patiešām, tā nebija labākā izvēle, toties vēsturiski īpaša. Jūlijs Latvijā izrādījies aukstākais šajā gadu simtenī, un, kā atzīst sinoptiķi, liela karstuma, visticamāk, šovasar vairs nebūs. Kamēr mēs bēdājamies par to, ka vasara gandrīz galā, tikmēr daudzviet Eiropā cilvēkiem nav glābiņa no milzīgās svelmes. 

Plašā Eiropas dienvidu daļā karstuma vilnis kļuvis par spēcīgāko novērojumu vēsturē. Šajā nedēļas nogalē 11 Eiropas valstīs bija spēkā augstākās pakāpes brīdinājumi par ekstremālu gaisa temperatūru, pārsniedzot +40 grādu atzīmi.

Sarkanā trauksme izsludināta visā Ungārijā, Horvātijā, Serbijā un Melnkalnē, arī lielā daļā Itālijas, Slovēnijas, Bosnijas un Hercegovinas. Brīdinājumu sinoptiķi izsludinājuši arī Rumānijas rietumos, Polijas un Slovākijas dienvidos, kā arī vietām Šveices dienvidos.

Foto: cilvēki patveras no svelmes Eiropā

Paralēli zinātnieki publicējuši arī satraucošu pētījumu, ka Eiropā var pieaugt ekstrēmu laikapstākļu, jo īpaši karstuma, izraisītu nāves gadījumu skaits.

Laika ziņas

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl