Kalifornijā plosās 18 savvaļas ugunsgrēki; izdevies aizturēt ļaunprātīgu dedzinātāju

0 Komentāru
Kalifornijā plosās 18 savvaļas ugunsgrēki; izdevies aizturēt ļaunprātīgu dedzinātāju
Foto: AP/Scanpix

ASV Kalifornijas štatā šobrīd plosās 18 milzīgi savvaļas meža ugunsgrēki. Dienu un nakti ar liesmās cīnās 14 000 ugunsdzēsēju. Tikmēr policijai izdevies identificēt un notvert ļaunprātīgu dedzinātāju, kurš atbildīgs par vismaz daļu šīs nelaimes.

Ugunsgrēki Kalifornijā nerimstas jau divas nedēļas. Liesmas iznīcinājušas vairāk nekā 1000 māju, un bojā gājuši vismaz 7 cilvēki. Uguns posta gan mežus, gan lauku apvidus, apdraudētas arī pilsētas. Daudzviet cilvēki tiek evakuēti.

Ugunsdzēsēji norāda, ka lielākā problēma ir vējš, jo katru dienu brāzmas pūš no citas puses.

Savukārt policija notvērusi vīrieti, kurš apzināti pielaidis uguni mežam kalnu apvidū. 51 gadu vecais Forests Gordons Klarks īsi pirms aresta nofilmēts runājam ar kādu no ugunsdzēsējiem.

Tods Spensers
Kalifornijas Orindžas apgabala ugunsdzēsēju priekšnieks

Ja tiks pierādīta viņa vaina, un, es nešaubos, ka tas notiks, tad viņam jāsaņem visbargākais likumā paredzētais sods. Viņš ir briesmonis. Kurš gan cilvēks šajā sausajā un vējainajā laikā apzināti pielaistu uguni mežam. Forests Gordons Klarks burtiski ir iznīcinājis mūsu mežu.

Apjoma ziņā šī degšana ir lielākā štata novērojumu vēsturē. Palīgā ieradušies arī glābēji no Jaunzēlandes un Austrālijas.

0 Komentāru