Kalifornijā paveras skaudrs skats – štata vēsturē postošākie mežu ugunsgrēki pieņemas spēkā

0 Komentāru
Kalifornijā paveras skaudrs skats – štata vēsturē postošākie mežu ugunsgrēki pieņemas spēkā
AP/SCANPIX

ASV Kalifornijas štatā turpina pieņemties spēkā štata vēsturē postošākie mežu ugunsgrēki. Spēcīgās liesmas, kuru dzēšanā iesaistījušies tūkstošiem ugunsdzēsēju un nacionālās gvardes karavīru, tā arī neizdodas apslāpēt.

Pagājušajā naktī reģistrēti vēl divi jauni ugunsgrēki, kas apdraud plašas apdzīvotas teritorijas.

Liesmas, brāžoties pāri apdzīvotām teritorijām, savā ceļā nav žēlojušas neko. Ciemati izskatās pēc kapsētām – līdz pamatiem nodegušas dzīvojamās mājas, automašīnas, lielveikali. Kalifornijas glābšanas dienesti, kas ar mežu ugunsgrēkiem saskaras katru gadu, norāda, ka kaut kas tik postošs un vērienīgs štatā vēl nav piedzīvots.

Šajā ugunsgrēkā izdeguši jau 44 000 hektāri zemes. Evakuēti jau vismaz 40 000 cilvēku. Neatkarīgi no ugunsdzēsēju nerimstošā darba amatpersonas bažījas, ka liesmas turpinās izplatīties, jo meteorologi turpmākās dienas sola vējainu laiku.

Štata gubernators Džerijs Brauns aicinājis valsts prezidentu Donaldu Trampu izsludināt ārkārtas stāvokli, kas ļautu piesaistīt vairāk federālā budžeta līdzekļu. Baltā nama saimnieks iepriekš kritizēja štata mežu pārvaldību, norādot, ka tā neefektīvi izmanto piešķirtos līdzekļus un daļu katastrofas varētu novērst.

Ugunsgrēkos Kalifornijā oficiāli apstiprināta 42 cilvēku bojāeja, taču vēl vairāk nekā 200 cilvēku tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem.

0 Komentāru