Kalifornijā hospitalizē skolotāju pēc kāda bērna tēva uzbrukuma strīdā par sejas masku nēsāšanu

2 komentāri
Kalifornijā hospitalizē skolotāju pēc kāda bērna tēva uzbrukuma strīdā par sejas masku nēsāšanu
AFP/SCANPIX

Ziemeļkalifornijā hospitalizēts pamatskolas skolotājs pēc kāda no skolēnu vecāku uzbrukumiem viņam strīdā par sejas masku lietošanas nepieciešamību, vēsta “CNN”.

Amadonas apgabala vienotā skolu rajona uzraudze Torija Gibsone “CNN” sacīja, ka sestās klases skolotājam slimnīcā tika uzliktas šuves uz griezumiem un ievainojumiem sejā, kas viņam radās kāda bērna vecāka un skolas direktora strīda laikā “Sutter Creek” pamatskolas pilsētiņā, apmēram 45 jūdzes uz austrumiem no Sakramento.

“Es absolūti nepieļauju vardarbību,” pauda Gibsone, cieņas trūkumu pret pedagogiem Covid-19 pandēmijas laikā nodēvējot par “mulsinošu”.

Trešdien bērna vecāks, kurš vēlāk skolotājam nodarīja miesas bojājumus, ieradās skolā apmēram 30-45 minūtes pēc stundu beigām, lai izņemtu no izglītības iestādes savu meitu, kas atradas kabinetā ar skolas direktoru. Gan meitene, gan direktors valkāja sejas maskas atbilstoši valsts mēroga veselības rīkojumam, sacīja Gibsone.

Meitenes tēvs pamanīja pedagogu atpūtas telpā netālu no pārrunu norises vietas vakcinētus skolotājus bez maskām un kļuva dusmīgs. Lai gan saskaņā ar Kalifornijas direktīvu skolotājiem ir atļauts noņemt maskas citu vakcinētu pedagogu sabiedrībā.

Pēc mutiska strīda starp meitenes tēvu un direktoru par maskām, kurā vecāks iespējams situāciju nodēvēja par “sazvērestību” un apgalvoja, ka pret bērniem “izturas kā pret dzīvniekiem”, iekarsušais tēvs pameta skolu.

Pēc neilga laika viņš atgriezās bez meitas un atkal iesaistījās strīdā ar direktoru, sacīja Gibsone. Kad situācija saasinājās, skolotājs iejaucās strīdā, lai mēģinātu nomierināt bērna tēvu, taču sekoja fiziska cīņa, kuras rezultatā pedagogs tika ievainots.

Uz notikuma vietu tika izsaukti policijas darbinieki, un viņiem tika paziņots par nesaprašanos starp vecākiem un skolas darbinieku saistībā ar Covid-19 procedūrām un sejas maskēšanu. Skolnieces tēvs notikuma vietā netika arestēts, bet policija veic izmeklēšanu.

“Lai cik skumji tas arī nebūtu, es neesmu šokēta par notikušo. Cilvēki ir noguruši no viņiem izvirzītajām prasībām un tā, ka viņiem diktē, kas jādara,” sacīja Gibsone, piebilstot, ka viņa ciena vecākus, kuri aizstāv savus bērnus.

Gibsone ceturtdien nosūtīja vēstuli pārējo bērnu vecākiem ar situācijas izklāstījumu un sacīja, ka “uzbrukums darbiniekam nekad netiks pieļauts nevienā skolas pilsētiņā un vainīgais tiks saukts pie atbildības likumā noteiktajā kārtībā”.

“Atcerieties, ka mēs neesam tie, kas pieņem noteikumus/mandātus,” viņa rakstīja. “Mēs esam tie, kuriem tos jāievēro/jāievieš, ja vēlamies piecas dienas nedēļā turēt durvis vaļā un skolēniem ļaut mācīties klātienē skolā.”

Konkrētā bērna tēva vārds nav publiski atklāts, bet vienotais skolu rajons pieprasa pret viņu piemērot rīkojumu, kas neļautu viņam spert kāju skolas pilsētiņā, vienlaikus ļaujot viņam palikt savā automašīnā, lai izņemtu savu bērnu no mācību iestādes.

2 komentāri