Komentāri
Kalē iedzīvotāji stāsta, ka kopš sākta bēgļu evakuācija, situācija pilsētā kļuvusi mierīgāka
FOTO: LETA

Francijas pusnograutajā bēgļu nometnē Džungļi uzturas vēl aptuveni 1500 patvēruma meklētāju. Tikmēr vietējie Kalē iedzīvotāji un tālbraucēji no Eiropas valstīm norāda, ka kopš sākta nometnes likvidācija, situācija ostas pilsētā kļuvusi daudz mierīgāka.

Iepriekš tālbraucēji, šķērsojot Francijas ostas pilsētu Kalē, ar bēgļu uzbrukumiem saskārās teju katru dienu. Saniknoti patvēruma meklētāji bloķēja lielceļus un ar varu centās iekļūt kravas automašīnu piekabēs, lai nokļūtu Lielbritānijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Šis ir centrālais punkts ceļā uz mājām. Nedrošāk ir naktīs. Cilvēki bloķē ceļus un mēģina iekļūt piekabēs – nekad nevarēja justies droši. Cerams, ka tagad situācija mainīsies,” stāsta tālbraucējs.

Francijas ostas pilsēta Kalē jau kopš viduslaikiem ir bijusi nozīmīga osta, kā arī nozīmīgs transporta un tirdzniecības ar Angliju centrs. To ik dienas šķērso simtiem starptautisko kravas pārvadātāju, arī no Latvijas.

Jau vēstīts, ka nelegāli izveidotajā Džungļu nometnē galvenokārt palikušas nepilngadīgas personas.

Apstākļi, kādos viņi dzīvo, ir neapskaužami. Daudzi spiesti aukstās naktis pavadīt zem klajas debess, jo īpaši ierīkotajos konteineros trūkst vietas.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl