Kadirovs atriebjoties nodedzina pretinieku mājas

Komentāri
Kadirovs atriebjoties nodedzina pretinieku mājas
(Foto: LETA)

Pēc nesenajām sadursmēm Groznijā Kadirovs paziņoja: ”Pienācis gals laikam, kad runāja, ka vecāki neatbild par meitu un dēlu darbiem.” Dažas dienas pēc Kadirova paziņojuma pagaidām neidentificēti cilvēki maskās sāka dedzināt kaujinieku radu mājas.

Decembra sākumā Kremļa atbalstītais Čečenijas līderis Ramzans Kadirovs paziņoja, ka turpmāk par kaujinieku aktivitātēm atbildīgi būs viņu radinieki. Ar šādu paziņojumu viņš nāca klajā dienu pēc tam, kad sadursmēs Groznijā dzīvību bija zaudējuši 14 policijas darbinieki.

Čečenijas līderis Ramzans Kadirovs:
Ja kaujinieks Čečenijā nogalina policijas darbinieku vai kādu citu cilvēku, kaujinieka ģimene tiks nekavējoties izraidīta aiz Čečenijas robežām bez tiesībām atgriezties, bet māja tiks nojaukta līdz pamatiem.

Krievijas cilvēktiesību aizsardzības organizācija Memoriāls ceturtdien paziņoja, ka no 6. līdz 9.decembrim Čečenijā nodedzinātas vismaz astoņas nemiernieku radinieku mājas. Četras mājas piederējušas 4.decembra sadursmēs Groznijā nogalināto nemiernieku radiem.

Cilvēktiesību aktīvisti ceturtdien preses konferencē Maskavā nosodīja Kadirova aicinājumus uzbrukt nemiernieku radiem.

”Čečenijā nedarbojas Krievijas konstitūcija. Tur ir viens likums – Ramzana kārtība,” preses konferencē sacīja Pilsoniskā atbalsta komitejas priekšsēdētāja Svetlana Gannuškina.

”Viņi dedzina pat to radinieku mājas, kuri nav uzturējuši kontaktus ar tiem, kas pievienojušies nemiernieku kustībai,” sacīja Čerkasovs.

Preses konferencē ielauzās divi vīrieši, kas izturējās agresīvi un nomētāja preses konferences vadītāju ar olām. Skaties video.

Čečenijas galvaspilsētā Groznijā sestdien vakarā aizdedzināts Komitejas pret spīdzināšanu vietējās organizācijas – Brīvās mobilās grupas – birojs. Vēl sestdien no rīta organizācijas aktīvistiem draudējuši bruņoti cilvēki maskās. Kas dedzinājis biroju, šobrīd noskaidrot nav izdevies.

Krievijas laikraksts Novaja Gazeta vēsta, ka Groznijā svētdien arestēti divi Brīvās mobilās grupas aktīvisti – Sergejs Babiņecs un Dmitrijs Dmitrijevs.

Aktīvisti aizturēti pēc tam, kad viņi nodarīto postījumu konstatēšanai uz izdegušo biroju izsaukuši likumsargus, laikrakstam pastāstīja Babiņecs.

Aktīvistu aizturēšanu ziņu aģentūrai Interfax apstiprināja starptautiskās cilvēktiesību aizsardzības organizācijas Human Rights Watch Krievijas nodaļas vadītāja Tatjana Lokšina.

Aktīvistu birojs sestdien aizdedzināts pēc tam, kad tam līdzās noslēdzies varasiestāžu organizēts mītiņš pret terorismu un cilvēktiesību aktīvistiem, kas vairāk uzmanības velta nemierniekiem, nevis viņu upuriem.

Kaut arī notikuma vietā ieradās četras ugunsdzēsēju mašīnas, aktīvistu birojs pilnībā izdedzis.

Vairāki cilvēktiesību aktīvisti, arī Komitejas pret spīdzināšanu vadītājs Igors Kaļapins, pauduši kritiku Čečenijā notiekošajam, norādot, ka Kadirova vārdi ir pretrunā ar Krievijas likumdošanu.

Kaļapins vērsies Izmeklēšanas komitejā ar lūgumu pārbaudīt Kadirova izteikumus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl