Kadirovs: 74 000 čečenu ir gatavi “ieviest kārtību Ukrainā”

Komentāri
Kadirovs: 74 000 čečenu ir gatavi “ieviest kārtību Ukrainā”
Foto: ITAR-TASS/SCANPIX

Čečenijas prokremliskais prezidents Ramzans Kadirovs svētdien paziņojis, ka 74 000 čečenu gaida rīkojumu, lai ievestu kārtību Ukrainā.

“Es jums oficiāli saku: es nevienu čečenu turp neesmu nosūtījis. Ja būs rīkojums, tad mums ir 74 000 čečenu, kuri gatavi izbraukt, lai ievestu kārtību Ukrainas teritorijā,” paziņoja Kadirovs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viņš piebilda, ka brīvprātīgo, kas vēlas doties uz Ukrainu, ir tik daudz, ka viņus vajagot savaldīt.

Kadirovs intervijā telekanālam REN arī paziņoja, ka gadījumā, ja viņš nosūtītu kaujiniekus uz Ukrainu, tad par viņiem uzzinātu nevis Doņeckā, bet Kijevā.

“Kāpēc man vajadzētu nosūtīt kādu uz Doņecku, ja ienaidnieks pašlaik ir Kijevā? Ja mēs sākam pret viņiem cīnīties – tātad viņi ir ienaidnieki. Var sākt tieši ar Kijevu,” norādīja Kadirovs.

Ukrainas valdības pretterorisma operācijas preses pārstāvis Vladislavs Seļezņovs pagājušajā nedēļā apliecināja, ka Doņeckas apgabalā separātistu kaujinieku pusē karo daudz kaukāziešu.

Čečenijas kaujinieki par karošanu Austrumukrainā saņem 300 dolārus (220 eiro) dienā, pagājušo trešdien paziņoja Ukrainas iekšlietu ministra Arsēna Avakova padomnieks Staņislavs Rečinskis.

Kaujinieku bruņojums ir tāds pats kā Krievijas armijai – automāti “AK 100”, rokas granātmetēji, kā arī nopietnāki ieroči.

Krievijas diversanti un vietējo separātistu kaujinieki kopš aprīļa vidus Ukrainas austrumos sagrābuši vairākas valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidojuši kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes sākušas pretterorisma operāciju.

Lasi vēl